Положення Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція), приведені у відповідність із постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (далі — Постанова № 98)
Так, задля приведення у відповідність до норм Постанови № 98 в Інструкції слова «дипломатичних установ України, які перебувають за кордоном у довгостроковому відрядженні» замінені словами «дипломатичної служби України, які направлені у довготермінове відрядження».
У зв’язку із впровадженням електронних документів на залізничному транспорті до Інструкції внесено доповнення до пунктів 12 розділу ІІ «Порядок відрядження в межах України» та 11 розділу ІІІ «Порядок відрядження за кордон» щодо підстав для відшкодування витрат на придбання електронного проїзного/перевізного документа на проїзд залізничним транспортом.
Передбачається, що у разі використання електронного проїзного/перевізного документа на поїзд підставою для відшкодування витрат на його придбання буде роздрукований на паперовому носії посадочний документ; у разі перевезення багажу — перевізний документ; у разі окремого замовлення послуги — документ на послуги; у разі повернення електронного документа — роздрукований на паперовому носії документ на повернення.
В Інструкції зазначається про можливість перевірки наявності та статусу електронного проїзного документа на офіційному веб-сайті Укрзалізниці (http://www.uz.gov.ua/) (у разі необхідності перевірки фінансовою службою підприємства, установи чи організації, що направила працівника у службове відрядження,достовірності даних електронного документа).
Також в Інструкції уточнюється розмір відшкодування добових витрат працівникам, які перебувають за кордоном тривалий строк та щомісяця отримують виплати в іноземній валюті, а саме:
державним службовцям, які перебувають за кордоном тривалий строк і отримують заробітну плату в іноземній валюті, та працівникам закордонних дипломатичних установ України у разі відрядження в межах держави перебування строком на одну добу виплачується 40 відсотків визначеної для відповідної держави суми добових витрат;
працівникам закордонних дипломатичних установ України, які є акредитованими в кількох державах, при відрядженні до інших держав акредитації (які не є державою перебування) виплачується 100 відсотків визначеної для відповідної держави суми добових витрат.
Наказ набув чинності 30 серпня 2013 року.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.