У січні 2013 року набули чинності нова редакція Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI та зміни до Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 270/96-ВР. Зокрема, вказаний закон доповнено статтею 24-1, якою встановлюються вимоги до змісту реклами послуг із працевлаштування
«Мінсоцполітики розробило чіткий механізм притягнення недобросовісних роботодавців до відповідальності за недодержання вимог до змісту реклами послуг із працевлаштування. Після його затвердження посадові особи Держпраці матимуть необхідні важелі впливу до порушників закону», — повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.
Міністр відзначила, що в оголошеннях про вакансії часто пропонують роботу жінкам до 35 років, або чоловікам до 40, або особам із реєстрацією у певному населеному пункті. Відповідно до статті 24-1 «Реклама послуг із працевлаштування» Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР забороняється в рекламі про вакансії (прийняття на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
У разі порушення цих вимог рекламодавець сплачує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні це 11 470 грн.).
При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України
(http://www.mlsp.gov.ua)
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.