Службове розслідування за скаргою держслужбовця проводять у визначеному порядку

Держслужбовець може поскаржитися на керівника держоргану в Нацдержслужбу

Порядком проведення службового розслідування Національним агентством з питань державної служби або його територіальними органами (далі — уповноважений орган) стосовно керівника державної служби в державному органі чи державного службовця вищого органу, затвердженим постановою КМУ від 24.06.2016 № 393 (далі — Порядок № 393), визначено умови розгляду скарг державних службовців, порядок cтворення комісії з проведення службового розслідування, права членів комісії, права державного службовця, стосовно якого проводиться службове розслідування, та порядок ознайомлення з висновком комісії.

Порядком № 393 установлено, що службове розслідування за фактом подання анонімної скарги не проводиться.

Для проведення службового розслідування уповноважений орган створює комісію не менше ніж з трьох осіб. Строк проведення службового розслідування становить не більше одного місяця.

Державний службовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, може бути відсторонений від виконання посадових обов’язків відповідно до вимог статті 72 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

Окрім того, у разі виявлення за результатами службового розслідування ознак злочину або адміністративного правопорушення уповноважений орган повідомляє відповідним правоохоронним органам в установленому порядку.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

Журнал «Кадровик-01» щомісяця друкує ексклюзивні публікації для служби управління персоналом державного органу. Вийшли друком консультації та роз’яснення:

Новий Закон «Про державну службу»: про найголовніше
(«Кадровик-01», № 01/2016)

Новий Закон про державну службу: сфера дії
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Новий Закон про державну службу: класифікація посад
Присвоєння рангів державним службовцям: що нового?
(«Кадровик-01», № 03/2016)

Хто є хто в системі управління держслужбою
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Керівник державної служби: правовий статус
Нормативно-правові акти, спрямовані на імплементацію Закону України «Про державну службу», станом на 1 травня 2016 року
(«Кадровик-01», № 05/2016)

Ведемо особові справи державних службовців за новим порядком
(«Кадровик-01», № 06/2016)

Готується до друку:
Роз’яснення щодо надання додаткових відпусток державним службовцям згідно з новим Законом про держслужбу

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67020

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41217

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
603137

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді