Донарахування допомоги у наступному фінансовому році законодавством не передбачено
Мінсоцполітики в листі від 15.03.2016 № 272/13/84-16 нагадало, що працівникам органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) передбачено виплату матеріальної допомоги (на оздоровлення — Прим. ред.) у розмірі середньомісячної заробітної плати (пп. «з» п. 2 Наказу Мінпраці «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 02.10.1996 № 77).
Право надавати працівникам ОМС матеріальну допомогу в розмірі середньомісячної заробітної плати надано керівникам ОМС у межах установленого фонду оплати праці.
ОМС фінансуються за рахунок бюджетних коштів в межах, визначених Бюджетним кодексом України та Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.
Отже, виплата двох і більше допомог впродовж одного календарного року законодавством не передбачена.
Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри
Від редакції
Детальніше про умови та порядок надання матеріальної допомоги — у експертних статтях:
Надання відпустки і матеріальної допомоги на оздоровлення: один наказ чи два
(«Кадровик-01» № 06/2014)
Надаємо матеріальну допомогу на оздоровлення
(«Кадровик-01» № 06/2015)
Допомога для оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань посадовим особам місцевого самоврядування
(«Кадровик-01» № 05/2013)
Матеріальна допомога на оздоровлення працівнику, який за основною посадою і за сумісництвом працює у закладі охорони здоров’я
(«Кадровик-01» № 09/2014)
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті