Керівників підприємств, що несвоєчасно платять зарплату, притягнуть до відповідальності

Уряд активізує претензійно-позовну роботу зі стягнення дебіторської заборгованості

КМУ розпорядженням від 22.07.2016 № 517-р затвердив План невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати (далі — План № 517).

Так, міністерствам та органам виконавчої влади доручено:

  • внести пропозиції щодо подальшого функціонування підприємств державної та комунальної форми власності, що належать до сфери управління органів виконавчої влади, не провадять виробничої діяльності, не мають замовлень та нарощують заборгованість із заробітної плати;
  • вжити заходи до недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати та забезпечити її скорочення на підприємствах, що належать до сфери управління органів виконавчої влади та розташовані на території відповідного регіону;
  • розглянути питання про притягнення до відповідальності керівників підприємств, що належать до сфери управління органів виконавчої влади, які допустили порушення вимог законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати.

Окрім того, заплановано підготовку законопроекту стосовно ратифікації розділу III Конвенції Міжнародної організації праці № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавців та приєднання до статті 25 Європейської соціальної хартії (переглянутої).

Кошти, отримані під час відшкодування податку на додану вартість, рекомендовано спрямовувати на погашення заборгованості із заробітної плати.

Також посилюється контроль за додержанням вимог трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати та активізується претензійно-позовна робота із стягнення дебіторської заборгованості.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2550

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2394

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29269

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді