Дизайнер людського тіла, куратор особистостей і адвокат з робо-етики — у Класифікаторі професій 2026 року

У новому дослідженні Microsoft Surface і The Future Laboratory визначено список професій майбутнього, які зовсім скоро зможемо побачити і в нашому Класифікаторі професій

Час не стоїть на місці! Особливо це помітно на нових технічних винаходах та стрімкому їх застосуванні у реальному житті. Такі новації мають неабиякий вплив на ринок праці, що скоро потребуватиме нових кадрів для новітніх професій. Тож, які професії чекають на нас найближчого десятиліття?

  • Дизайнер віртуального середовища існування

Чимало експертів стверджує, що чим далі, тим більше часу людство витрачає на віртуальний світ. Для цього й потрібні будуть окремі фахівці з проектування віртуального світу.

  • Адвокат з робо-етики

Такі спеціалісти потрібні для того, щоб пояснювати певні рішення, які приймає власне сама техніка.

  • Оглядач цифрової культури

Не завжди нове технологічне впровадження одразу зрозуміле і просте у застосуванні. Незабаром розібратися з таким проблемками нам допомагатимуть своєрідні коментатори цифрової культури.

  • Біохакер-фрілансер

Згодом поряд з традиційною медициною розвиватиметься така наука як «біохакінг». В основі цієї науки — допомагати людському організму підвищувати продуктивність, розумові та фізичні здібності за допомогою різноманітних гаджетів.

  • Стратег побудови ідей для Інтернету речей

Підключення пристроїв до мереж згодом стане тенденцією минулого. Для цього будуть окремі спеціалісти, які створюватимуть нові взаємозв’язки між пристроями.

  • Творець космічних турів

Уявіть, незабаром ми матимемо змогу відпочивати не лише на гарячих тропічних островах, а й відправлятимемося у космічну подорож, яку не вагаючись нам організують фахівці з космічного туризму.

  • Інженери з відновлення природного середовища

Людська рука не оминає нічого. Зокрема, втручання зазнає і навколишнє середовище. Для того щоб максимально відтворювати традиційну природу і потрібні будуть спеціальні екосистеми.

  • Куратор особистостей

Нині за допомогою соцмереж ми фіксуємо ледь не кожен момент нашого життя. Але комунікації цьому не зупиняються. Невдовзі за допомогою спеціальний соціальних кураторів буде можливість фіксувати наші думки, мрії та спогади з можливістю переглядати їх.

  • Дизайнер людського тіла

Такі дизайнери потрібні для моделювання власного тіла або окремих його частин. 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Підсобний робітник у Класифікаторі професій

У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
38956

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
187482

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
2616

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
1919

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді