Посадовим особам місцевого самоврядування, у період служби в органах місцевого самоврядування пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються, окрім певних категорій службовців (інваліди, учасники бойових дій тощо)
Мінсоцполітики в листі від 25.07.2016 № 885/039/97-16 нагадало, що період з 01.01.2016 по 31.12.2016, посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII), у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються.
Виплата пенсії поновлюється після звільнення з роботи.
Наразі Мінсоцполітики опрацьовує пропозиції скасувати обмеження виплати пенсій для ветеранів військової служби у період служби в органах місцевого самоврядування.
Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри
Від редакції
Про перебіг змін у пенсійному забезпеченні — у ексклюзивних матеріалах:
Пенсійне забезпечення державних службовців: огляд новацій
Працевлаштування пенсіонерів, які отримують пенсію за Списками 1 і 2
(«Кадровик-01», № 08/2016)
Новації у порядку призначення та перерахунку пенсій: що має знати кадровик
(«Кадровик-01», № 10/2015)
Відповідальність підприємства за достовірність відомостей для призначення пільгової пенсії
(«Кадровик-01», № 01/2016)
Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016: про найголовніше для кадровика
(«Кадровик-01», № 02/2016)
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років