Хто здійснює повноваження керівника державної служби в колегіальному органі

Якщо посада керівника апарату (секретаріату) державного колегіального органу на 01.05.2016 не існувала або була вакантною, повноваження керівника державної служби виконує голова відповідного державного колегіального органу до призначення на таку посаду особи за результатами конкурсу, але не довше ніж до 01.01.2017

Повноваження керівника державної служби здійснюють:

  • у Секретаріаті Кабінету Міністрів України — Державний секретар Кабінету Міністрів України;
  • у міністерстві — державний секретар міністерства;
  • в іншому центральному органі виконавчої влади — керівник відповідного  органу;
  • у державних органах, посади керівників яких належать до посад державної служби, — керівник відповідного органу;
  • в інших державних органах або в разі прямого підпорядкування окремій особі, яка займає політичну посаду, — керівник апарату (секретаріату) (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889)
Важливі статті:

У державних органах, керівники або голови яких виконують повноваження керівників державної служби та з дня набрання чинності Законом № 889 втрачають статус державних службовців, утворюються посади керівників державної служби. Повноваження керівників державної служби до призначення на такі посади осіб за результатами конкурсу в порядку, визначеному Законом № 889, продовжують виконувати керівники або голови відповідних державних органів, але не довше ніж до 01.01.2017.

Із набранням чинності Законом № 889 голови державних колегіальних органів втратили статус державних службовців (п. 4 ч. 3 ст. 3 Закону № 889). Водночас у деяких державних колегіальних органах на час набуття чинності Законом № 889 посади керівників апаратів (секретаріатів) вже існували.

Окрім того, державні службовці, які на день набрання чинності Законом № 889 займають посади державної служби, визначені відповідно до Закону № 889, продовжують виконувати свої посадові обов’язки у відповідному державному органі (п. 5 розд. XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889).

Нацдержслужба в листі від 08.07.2016 № 12-р/з зауважила, що у разі, якщо посада керівника апарату (секретаріату) державного колегіального органу на час набрання чинності Законом № 889 не існувала або була вакантною, повноваження керівника державної служби виконує голова відповідного державного колегіального органу до призначення на таку посаду особи за результатами конкурсу в порядку, визначеному Законом № 889, але не довше ніж до 01.01.2017.

У іншому випадку повноваження керівника державної служби має здійснювати особа, яка на час набрання чинності Законом № 889 обіймала посаду керівника апарату (секретаріату) відповідного державного колегіального органу.

Реалізація вимог Закону № 889 щодо наділення такого керівника апарату (секретаріату) повноваженнями керівника державної служби здійснюється шляхом визначення відповідних посадових обов’язків, передбачених частиною другою статті 17 Закону № 889, та внесення змін до Положення про апарат (секретаріат) відповідного державного колегіального органу, а також інших нормативних документів, що регламентують діяльність такого державного органу.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

Журнал «Кадровик-01» щомісяця друкує ексклюзивні публікації для служби управління персоналом державного органу. Вийшли друком консультації та роз’яснення:

Новий Закон «Про державну службу»: про найголовніше
(«Кадровик-01», № 01/2016)

Новий Закон про державну службу: сфера дії
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Новий Закон про державну службу: класифікація посад
Присвоєння рангів державним службовцям: що нового?
(«Кадровик-01», № 03/2016)

Хто є хто в системі управління держслужбою
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Керівник державної служби: правовий статус
Нормативно-правові акти, спрямовані на імплементацію Закону України «Про державну службу», станом на 1 травня 2016 року
(«Кадровик-01», № 05/2016)

Ведемо особові справи державних службовців за новим порядком
(«Кадровик-01», № 06/2016)

Роз’яснення щодо надання додаткових відпусток державним службовцям згідно з новим Законом про держслужбу
(«Кадровик-01», № 07/2016)

Служба управління персоналом у держорганах: нові засади організації
(«Кадровик-01», № 08/2016)

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
64030

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
40277

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
563621

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
44278

Обчислення стажу державної служби

При прийнятті особи на державну службу їй обчислюють стаж державної служби. Цей стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки
43376

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді