Хто уповноважений застосовувати фінансові санкції та накладати адмінштрафи від імені Фонду соцстраху

Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду соцстраху мають директор виконавчої дирекції ФСС та його заступники, керівники робочих органів ФСС та їх заступники

ФСС в листі від 01.08.2016 № 344-06-2 нагадав, що з 01.01.2015 правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

ФСС та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів ФСС, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи (п. 6 ч. 2 ст. 9 Закону № 1105).

Одним з джерел формування коштів ФСС є суми адміністративних штрафів, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за порушення.

Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені ФСС мають директор виконавчої дирекції ФСС та його заступники, керівники робочих органів ФСС та їх заступники (ч. 8 ст. 15 Закону № 1105).

Окрім того, до завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених Законом № 1105, забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (п. 6 розд. VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1105).

ФСС зауважило, що робочі органи виконавчої дирекції ФСС з 01.04.2015, вирішуючи питання про притягнення до відповідальності за порушення у сфері соціального страхування посадових осіб та громадян, продовжують здійснювати свої повноваження відповідно до Закону № 1105 та вчиняти всі необхідні дії для притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб страхувальників, передбаченої статтею 165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

На допомогу роботодавцям публікації, що допоможуть без помилок та порушень оплатити працівнику листок непрацездатності:

Лікарняний з «продовженням»: нюанси оформлення та алгоритм перевірки
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Відпустки: складні випадки
(«Кадровик-01», № 07/2016)

Тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах: пам’ятка кадровика
(«Кадровик-01», № 09/2015)

Новий порядок оплати тимчасової непрацездатності

Військова служба під час мобілізації і страховий стаж для оплати тимчасової непрацездатності
(«Кадровик-01», № 08/2015)

Оплата тимчасової непрацездатності суміснику, який за основним місцем роботи перебуває у відпустці для догляду за дитиною
(«Кадровик-01», № 11/2015)

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5714

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143732

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165835

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29943

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді