Форма державного статистичного спостереження «Звіт про заробітну плату за професіями окремих працівників» містить інформацію щодо рівня заробітної плати працівників за статтю, віком, освітою та професійними групами та подається роботодавцями один раз на чотири роки
Держстат наказом від 25.08.2016 № 152 затвердив нову форму статистичного звіту № 7-ПВ, який подають юридичні особи (відокремлені підрозділи юридичних осіб) до територіального органу Держстату один раз на чотири роки не пізніше 31 березня.
Інформаційне наповнення нової Форми № 7-ПВ суттєво не змінено. Форму доповнено інформацією про громадянство відібраних працівників (громадянин України, іноземець, особа без громадянства). Окрім того, в облікову кількість штатних працівників на 31 жовтня, з яких здійснюється відбір, не враховуватимуться ті, які не мали нарахувань із фонду оплати праці за жовтень, або були прийняті на підприємство після 21 жовтня.
Нова форма № 7-ПВ уводиться в дію з 01.01.2017. Одночасно втрачає чинність наказ Держкомстату «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 7-ПВ (один раз на чотири роки) «Звіт про заробітну плату за професіями окремих працівників» від 11.08.2011 № 207.
Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті