Творча конкуренція: працевлаштування артистів — лише на конкурсних засадах

Мінкультури наказом від 01.07.2016 № 497 затвердило нові Порядок формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури (далі — Порядок № 497) та Перелік посад художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури, заміщення яких здійснюється на конкурсній основі.

Підставою для проведення конкурсу є наказ керівника закладу культури. Інформація про проведення конкурсу оприлюднюється:

  • на сайті закладу культури та/або у засобах масової інформації;
  • на офіційному веб-сайті Мінкультури за зверненням закладу культури, що проводить конкурс.

Строк подання заяв та доданих до них документів для участі в конкурсі не може становити менше ніж 14 та більше ніж 30 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу.

Тривалість конкурсу не може перевищувати 30 календарних днів. Початком конкурсу вважається дата, на яку призначено засідання конкурсної комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів.

Конкурс не оголошується на посади, збережені за особами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною. До того ж поза конкурсом приймаються працівники відповідно до укладених трудових договорів для виконання роботи за сумісництвом.

Для проведення конкурсу створюватиметься конкурсна комісія у складі не менше 5 осіб. Кількість представників закладу культури, у якому проводитиметься конкурс, не має перевищувати 1/3 кількості членів конкурсної комісії. Також до складу конкурсної комісії обов’язково має входити представник профспілкової організації, а у разі його відсутності — представник трудового колективу.

Окрім того, до складу конкурсної комісії можуть залучатися представники органу управління, творчих спілок та інших громадських організацій, вищих навчальних закладів культури та мистецтва, художніх, наглядових та інших рад, фахівці в галузі культури (за згодою).

Порядком № 497 визначено вимоги щодо оголошення про проведення конкурсу, а також перелік документів, що подають претенденти, які бажають взяти участь у конкурсі.

Конкурс проводитиметься в два етапи, які за рішенням комісії можуть бути проведенні в один день. На першому етапі конкурсна комісія розглядатиме документи, подані претендентами на участь в конкурсі та прийматиме рішення про допуск претендентів до участі у другому етапі. На другому етапі конкурсна комісія ознайомлюватиметься з професійними даними учасників конкурсу, обговорюватиме кожну кандидатуру окремо і визначатиме переможців конкурсу. Рішення конкурсної комісії на другому етапі прийматиметься шляхом відкритого або таємного голосування. Форма голосування визначатиметься рішенням конкурсної комісії на засіданні.

Не пізніше трьох робочих днів після проведення конкурсу інформація про переможців конкурсу оприлюднюватиметься на веб-сайті закладу культури та офіційному веб-сайті Мінкультури.

Порядок № 497 набув чинності з 30.08.2016.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96914

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30862

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40827

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді