Творча конкуренція: працевлаштування артистів — лише на конкурсних засадах

Мінкультури наказом від 01.07.2016 № 497 затвердило нові Порядок формування на конкурсній основі кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури (далі — Порядок № 497) та Перелік посад художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури, заміщення яких здійснюється на конкурсній основі.

Підставою для проведення конкурсу є наказ керівника закладу культури. Інформація про проведення конкурсу оприлюднюється:

  • на сайті закладу культури та/або у засобах масової інформації;
  • на офіційному веб-сайті Мінкультури за зверненням закладу культури, що проводить конкурс.

Строк подання заяв та доданих до них документів для участі в конкурсі не може становити менше ніж 14 та більше ніж 30 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу.

Тривалість конкурсу не може перевищувати 30 календарних днів. Початком конкурсу вважається дата, на яку призначено засідання конкурсної комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів.

Конкурс не оголошується на посади, збережені за особами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною. До того ж поза конкурсом приймаються працівники відповідно до укладених трудових договорів для виконання роботи за сумісництвом.

Для проведення конкурсу створюватиметься конкурсна комісія у складі не менше 5 осіб. Кількість представників закладу культури, у якому проводитиметься конкурс, не має перевищувати 1/3 кількості членів конкурсної комісії. Також до складу конкурсної комісії обов’язково має входити представник профспілкової організації, а у разі його відсутності — представник трудового колективу.

Окрім того, до складу конкурсної комісії можуть залучатися представники органу управління, творчих спілок та інших громадських організацій, вищих навчальних закладів культури та мистецтва, художніх, наглядових та інших рад, фахівці в галузі культури (за згодою).

Порядком № 497 визначено вимоги щодо оголошення про проведення конкурсу, а також перелік документів, що подають претенденти, які бажають взяти участь у конкурсі.

Конкурс проводитиметься в два етапи, які за рішенням комісії можуть бути проведенні в один день. На першому етапі конкурсна комісія розглядатиме документи, подані претендентами на участь в конкурсі та прийматиме рішення про допуск претендентів до участі у другому етапі. На другому етапі конкурсна комісія ознайомлюватиметься з професійними даними учасників конкурсу, обговорюватиме кожну кандидатуру окремо і визначатиме переможців конкурсу. Рішення конкурсної комісії на другому етапі прийматиметься шляхом відкритого або таємного голосування. Форма голосування визначатиметься рішенням конкурсної комісії на засіданні.

Не пізніше трьох робочих днів після проведення конкурсу інформація про переможців конкурсу оприлюднюватиметься на веб-сайті закладу культури та офіційному веб-сайті Мінкультури.

Порядок № 497 набув чинності з 30.08.2016.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4885

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді