Мінсоцполітики в листі від 29.04.2016 № 492/13/84-16 нагадало, що до початку роботи працівника інформацію про його прийняття необхідно подати до ДФС або її територіальних органів.
Якщо роботодавець направив до ДФС повідомлення про прийняття працівника на роботу, але він так і не приступив до виконання обов’язків, то роботодавець подає повідомлення про прийняття працівника на роботу типу «скасовуюче».
Окрім того, Мінсоцполітики зауважило, що при адміністративному правопорушенні адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через 2 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніш як через 2 місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді) (ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення; далі — КпАП). При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо (ст. 36 КпАП).
КпАП не містить визначення поняття «триваюче правопорушення». Проте в теорії адміністративного права триваючими визначаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання відповідного обов’язку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов’язок, або виконує його не повністю чи неналежно (лист Мін’юсту від 02.08.2013 № 6802-0-4-13/11).
Положення частини 1 статті 38 КпАП, згідно з яким адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — два місяці з дня його виявлення, слід розуміти так, що передбачені цією статтею строки не застосовуються у випадках притягнення юридичних осіб до відповідальності за порушення валютного чи податкового законодавства (рішення Конституційного Суду України від 30.05.2001 № 7-рп/2001 у справі № 1-22/2001).
Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри
Від редакції
Відповіді на найактуальніші запитання щодо порядку повідомлення ДФС про прийнятих працівників — в ексклюзивних консультаціях
Визначаємо строк зберігання повідомлень ДФС про прийняття на роботу
(«Кадровик-01», № 01/2016)
Строковий договір трансформується в безстроковий: чи повідомляти ДФС
(«Кадровик-01», № 10/2015)
Повідомляємо ДФС про прийнятих працівників за новим порядком
(«Кадровик-01», № 8/2015)
Повідомляємо ДФС про прийнятих працівників за новим порядком
(«Кадровик-01», № 7/2015)
Не повідомили ДФС: чим загрожує і чи можна виправити порушення
(«Кадровик-01», № 8/2016)
Працівниця виходить на роботу після закінчення «декретної» відпустки: чи повідомляти ДФС
(«Кадровик-01», № 11/2015)