Наказ МОЗ № 33 скасовано: закладам охорони здоров’я надано повну автономію у формуванні штату

Структуру та чисельність закладу охорони здоров’я головний лікар закладу визначатиме самостійно. Єдина вимога — назви посади мають відповідати класифікатору професій

МОЗ наказом від 02.09.2016 № 928 (далі — Наказ № 928) визнав таким, що втратив чинність, наказ МОЗ «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 № 33. Таке рішення прийнято з метою надання керівникам закладів охорони здоров’я та їх власникам (головним розпорядникам коштів) більшої автономії в прийнятті рішення щодо формування та затвердження штатних розписів цих закладів, виходячи з їх функцій та обсягу медичної допомоги.

Дійсно, Наказ № 928 надає головним лікарям право самостійно визначати структуру, чисельність закладу охорони здоров’я. Однак, скасування примірних штатних нормативів для багатьох керівників закладів охорони здоров’я — немов грім посеред ясного неба. Адже одразу виникають запитання: а як надалі діяти? Як формувати штат працівників? Яку назву посад зазначати у штатному розписі?

При формуванні штату та визначенні назв посад у штатному розписі необхідно і надалі керуватися наказом МОЗ від 28.10.2002 № 385, яким затверджено переліки лікарських, провізорських посад, посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою (фармацевтів) у закладах охорони здоров’я, а також Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327.

Кількість штатних одиниць за кожною штатною посадою, а також необхідність тієї чи іншої лікарської посади головний лікар визначає самостійно (залежно від обсягу медичної допомоги).

Як повідомили в МОЗ, найближчим часом там планують розробити методичні рекомендації щодо формування штату закладу охорони здоров’я.


Текст Наказу № 928:

«1. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 23 лютого 2000 року № 33 «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я».
2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести цей наказ до відома керівників підпорядкованих закладів».


Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру та здійснює розрахунок середньосписочної чисельності працівників. Наш калькулятор середньооблікової кількості працівників допоможе обрахувати таку кількість за вибраний період часу.
34020

Штатний розпис 2025

Штатний розпис — це офіційний документ організації, який детально описує її структуру, чисельність працівників, їхні посади та відповідні оклади. Що саме буде містити у собі штатний розпис 2025 року? Яка форма штатного розпису на 2025 рік буде актуальною? Відповіді на питання — у статті.
4388

Дії кадрової служби у разі реорганізації підприємства

Підприємство реорганізується, змінюється назва або форма власності. У деяких працівників зміниться назва посади і код за Класифікатором професій. Як правильно оформити такі зміни? Що робити з працівниками, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у щорічній відпустці? Чи потрібно складати і затверджувати нову номенклатуру справ, якщо зміни відбуватимуться з 1 грудня? Що робити з особовими справами і картками П-2? Філія без права юридичної особи перетворюється у відділення філії, як це вплине на роботу відділу кадрів?
27753

Наказ про затвердження штатного розпису 2025

Якщо ви вже підготували штатний розпис на 2025 рік, настав час офіційно затвердити його і ввести в дію відповідним наказом. Це важливий крок для забезпечення належного функціонування організації та відповідності вимогам трудового законодавства.
11143

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді