Через неоднозначність певних норм Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» підприємства часто-густо ухиляються від сповіщення працівників про виклик до військкомату. Нова редакція статті 38 Закону усуває усі спірні тлумачення, а нову редакцію Закону Парламент ухвалив у першому читанні.
18 жовтня 2016 року Верховна Рада прийняла у першому читанні Закон, за яким вносяться зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (законопроект № 2985).
Нині поточна редакція статті 38 Закону про військовий обов’язок передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів.
Відповідні органи та керівники зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.
Хоча ця норма статті 38 є спеціальною, а загальний порядок і обов’язок із оповіщення працівників про виклик до військового комісаріату чітко визначено для всіх без винятків роботодавців Інструкцією з організації ведення військового обліку, затвердженою наказом Міноборони України від 15.12.2010 № 660 (далі — Інструкція № 660), саме до статті 38 апелюють керівники підприємств, відмовляючись вручати повістки.
Більше про це — у роз’ясненні «Хто повинен і чи повинен вручати повістки»
За новою редакцією Закону керівників підприємств незалежно від підпорядкування і форм власності зобов’яжуть на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти військові комісаріати про прийняття на роботу та звільнення з роботи призовників і військовозобов’язаних.
Команда експертів журналу «Кадровик-01»
Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Все про військовий облік жінок читайте у статті, що підготували наші експерти.
Ведення військового обліку на підприємстві — це важлива частина організації діяльності, що спрямована на забезпечення своєчасної та правильної інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Відповідальний за ведення військового обліку займається організацією та контролем обліку військовозобов’язаних працівників, а також взаємодіє з органами військового управління. Усе про наказ про ведення військового обліку — у статті.