Агрономи-інспектори повинні підвищувати кваліфікацію — наказ Мінагрополітики

Підсумковий контроль результатів навчання, перевірки рівня теоретичних знань та практичних умінь і навичок здійснюватиме Мінагрополітики

Наказом Мінагрополітики від 06.10.2016 № 362 затверджено Порядок підвищення кваліфікації аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів) (далі — Порядок № 362), який поширюється на фізичних осіб, які здійснюють свою діяльність як аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори) у сфері насінництва та розсадництва відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал» від 26.12.2002 № 411-IV.

Порядком № 362 передбачено, що аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори) зобов’язані будуть не рідше одного разу на три роки підвищувати свою кваліфікацію за такими видами:

  • самостійне навчання (самоосвіта); 
  • навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації;
  • навчання за програмами тематичних короткострокових семінарів.

Організація навчань за професійними програмами підвищення кваліфікації та за програмами тематичних короткострокових семінарів здійснюватиметься Мінагрополітики. За дорученням Мінагрополітики проводити навчання зможуть підприємства, установи, організації, що входять до сфери його управління, які в свою чергу залучатимуть представників вищих навчальних закладів, наукових установ, інших державних органів, громадських і професійних об’єднань тощо (за згодою).

Аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори) матимуть право вільно обирати види підвищення своєї кваліфікації, брати участь у будь-яких заходах з підвищення кваліфікації, що проводитимуться у сфері насінництва та розсадництва та зобов’язані будуть отримати не менше ніж 100 залікових балів протягом трирічного періоду оцінювання.

З метою оцінки результатів навчання, перевірки рівня теоретичних знань та практичних умінь і навичок застосовуватиметься підсумковий контроль, що здійснюватиме Мінагрополітики шляхом складання підсумкового заліку. У разі успішного складання заліку Мінагрополітики видаватиме відповідне свідоцтво про підвищення кваліфікації.

Ольга Савченко

експерт Експертус: Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
34

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16308

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
125636

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45224

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
121766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді