Європейський суд з прав людини у Стразбурзі дозволив роботодавцям читати особисте листування працівників в сервісах обміну повідомленнями (месенджерах) і електронної пошти, якщо листування відбувалось у робочий час
Європейський суд з прав людини у Стразбурзі дозволив роботодавцям читати особисте листування працівників в сервісах обміну повідомленнями (месенджерах) і електронної пошти, якщо листування відбувалось у робочий час.
ЄСПЛ розглянув справу румунського інженера до роботодавця, який звільнив його в 2007 році за використання робочого акаунта Yahoo Messenger не лише для професійних, а й для особистих цілей.
Позивач стверджував, що керівництво компанії порушило його право на конфіденційність особистої інформації. Однак суд відхилив клопотання, постановивши, що рішення компанії є обгрунтованим і законним.
«Роботодавець діяв у межах своїх повноважень, оскільки судом встановлено, що він отримав доступ до облікового запису Yahoo Messenger, вважаючи, що інформація, про яку йдеться, була пов’язана з професійною діяльністю працівника, і, як наслідок, доступ до неї є законним. Судом не вбачається підстав для сумнівів щодо цього», — зазначено в рішенні ЄСПЛ.
Згідно з визначенням ЄСПЛ спілкування в чатах та інших електронних сервісах в робочий час є порушенням корпоративних правил, до того ж роботодавець має право знати, чим займався працівник на роботі, а також перевіряти результати його роботи.
Рішення суду розповсюджується на всі країни, які ратифікували Європейську конвенцію прав людини (далі — Конвенція). Нагадаємо, Україна ратифікувала Конвенцію у 1997 році (Закон України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції» від 17.07.1997 № 475/97-ВР).
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.