Застосування дисциплінарного стягнення до працівника

За порушення трудової дисципліни порушника трудової дисципліни може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани або звільнення. Про порядок застосування дисциплінарних стягнень інформує Управління Державної служби України з питань у Хмельницькій області

За порушення трудової дисципліни порушника трудової дисципліни може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани або звільнення. Про порядок застосування дисциплінарних стягнень інформує Управління Державної служби України з питань у Хмельницькій області.

Нагадаємо, нормами Кодексу законів про працю України (КЗпП) передбачено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один із заходів стягнення —догану або звільнення.

Дисциплінарне стягнення застосовує власник або уповноважений ним орган безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Окрім того, дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. Зауважимо, за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

Перед застосуванням стягнення від працівника — порушника трудової дисципліни слід затребувати пояснення у письмовому вигляді. Відмова працівника дати пояснення — не перешкода для застосування стягнення.

При застосуванні стягнення повинні враховуватися тяжкість вчиненого проступку працівника і заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок, попередня робота і поведінка.

Відповідно до частини 2 статті 252 КЗпП притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного профспілкового органу, членами якого вони є.

Наказ (розпорядження) про застосування дисциплінарного стягнення із зазначенням мотивів його застосування доводиться до відома працівника, на якого покладається стягнення, під розписку протягом трьох днів.

Якщо працівник вважає, що при застосуванні дисциплінарного стягнення роботодавцем було порушено норми законодавства, працівник має право відповідно до статті 221 КЗпП звернутись до комісії з трудових спорів або до суду. Для звернення із заявою до суду встановлено 3-місячний строк з дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

У пригоді Вам неодмінно стане:

Створення та діяльність в організаціях комісій по трудових спорах

Застосування дисциплінарної відповідальності до працівника, який є членом виборного профспілкового органу

Наказ про зняття дисциплінарного стягнення у вигляді догани

Накази про звільнення

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5407

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123533

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді