Верховна Рада активізувала роботу над розглядом Трудового кодексу

Депутати знову і знову збираються для шліфування проекту Трудового кодексу. На початку квітня планують розглянути дискусійні поправки до антидискримінаційних норм Трудового кодексу України та порядку надання навчальних відпусток. Прийняти Трудовий кодекс в цілому депутати обіцяють у червні 2017 року.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України (далі — Комітет) повідомив, що 11.04.2017 відбудеться засідання Комітету, на якому розглянуть поправки до статті 3 законопроекту № 1658, а також поправки щодо надання працівнику відпусток у зв’язку з навчанням, внесені від народних депутатів України, що не змогли взяти участь у засіданні Комітету та поставити їх на підтвердження.

Окрім того, Комітет повідомив, що 15.03.2017 була проголосована поправка № 46 народного депутата України П. Унгуряна до статті 3 законопроекту № 1658 «Недопущення дискримінації у сфері праці», яка передбачає, що дискримінація у будь-якій формі та за будь-якими ознаками у сфері праці забороняється. Ця поправка підтримана Комітетом, оскільки її редакція не містить обмеженого переліку ознак, за якими можуть бути дискриміновані суб’єкти трудових відносин.

Як перевести щоденну роботу з кадрами на платформу нового Трудового кодексу? Покрокові інструкції переходу на новий Трудовий кодекс — друкуватимуться у журналі «Кадровик-01» та в системі «Експертус Кадри».

Скористайтеся досвідом і порадами розробників Трудового кодексу — для цього потрібно лише подбати про передплату!

Ольга Догадіна,
редактор-експерт журналу «Кадровик-01» та системи «Експертус: Кадри»,

За інформацією Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19231

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді