Шахраї-перевіряльники: як роботодавцю не потрапити на слизьке

Останнім часом роботодавці все частіше чують про випадки шахрайства, коли до підприємців звертаються невідомі, називаються інспекторами з праці, що прийшли на перевірку, та вимагають хабарі… за бездіяльність. Як не потрапити на гачок злодія?

Про випадки шахрайства знову і знову повідомляє Держпраці. Так, начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва в інтерв’ю місцевому телеканалу пояснює це тим, що істотне збільшення розміру МЗП, а відтак і прив’язаних до неї штрафів за порушення в сфері праці (ст. 265 КЗпП), спокушає злодіїв. Вони користуються недостатньою обізнаністю роботодавців щодо того, як насправді відбувається перевірка Держпраці.

За словами керівника територіального органу Держпраці, нещодавно до Управління звернувся підприємець, який повідомив про візит «перевіряльника». Невідома особа назвалася інспектором Управління Держпраці, службового посвідчення не пред’явила. Проте одразу повела мову про те, що перевірку можна й не проводити, тільки коштуватиме це роботодавцю певну кругленьку суму.

Дії «інспектора» викликали підозру в роботодавця, й він зателефонував до Держпраці. Швидка реакція та пильність підприємця спрацювали. Ледве почувши про дзвінок, ошуканець поспішно втік.

Держпраці наголошує: державний інспектор з праці не має права розпочинати та провадити будь-яку перевірку (як планову, так і позапланову) без відповідного направлення та службового посвідчення. Якщо інспектор не пред’явив таких документів, суб’єкт господарювання має право не допускати його до проведення перевірки.

Якщо виникають сумніви щодо повноважень інспектора чи правомірності його дій стосовно проведення перевірки, роботодавець може і має телефонувати в територіальне Управління Держпраці і з’ясовувати: чи працює такий фахівець в Управлінні та чи має він право перевіряти ваше підприємство. А графіки планових перевірок роботодавців ви знайдете на сайтах територіальних управлінь Держпраці.

Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01»

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді