Про випадки шахрайства знову і знову повідомляє Держпраці. Так, начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва в інтерв’ю місцевому телеканалу пояснює це тим, що істотне збільшення розміру МЗП, а відтак і прив’язаних до неї штрафів за порушення в сфері праці (ст. 265 КЗпП), спокушає злодіїв. Вони користуються недостатньою обізнаністю роботодавців щодо того, як насправді відбувається перевірка Держпраці.
Читайте також — Перевірки роботодавців — 2017
За словами керівника територіального органу Держпраці, нещодавно до Управління звернувся підприємець, який повідомив про візит «перевіряльника». Невідома особа назвалася інспектором Управління Держпраці, службового посвідчення не пред’явила. Проте одразу повела мову про те, що перевірку можна й не проводити, тільки коштуватиме це роботодавцю певну кругленьку суму.
Дії «інспектора» викликали підозру в роботодавця, й він зателефонував до Держпраці. Швидка реакція та пильність підприємця спрацювали. Ледве почувши про дзвінок, ошуканець поспішно втік.
Держпраці наголошує: державний інспектор з праці не має права розпочинати та провадити будь-яку перевірку (як планову, так і позапланову) без відповідного направлення та службового посвідчення. Якщо інспектор не пред’явив таких документів, суб’єкт господарювання має право не допускати його до проведення перевірки.
Якщо виникають сумніви щодо повноважень інспектора чи правомірності його дій стосовно проведення перевірки, роботодавець може і має телефонувати в територіальне Управління Держпраці і з’ясовувати: чи працює такий фахівець в Управлінні та чи має він право перевіряти ваше підприємство. А графіки планових перевірок роботодавців ви знайдете на сайтах територіальних управлінь Держпраці.
Ірина Іванченко,
шеф-редактор журналу «Кадровик-01»
За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області