Не переймайтеся, якщо працівник приніс довідку замість «лікарняного». З часом її обміняють

Бланків листків непрацездатності хронічно не вистачає. Тимчасово видаватимуть довідки, що згодом обмінюватимуть на справжні лікарняні

Департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації (далі — КОДА) та Виконавча дирекція Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) (лист від 27.04.2017 р. № 26-1-36/1580, № 1065/09-13) вказують на проблему забезпечення закладів охорони здоров’я Київської області належною кількістю бланків листків непрацездатності (далі — ЛН). У зв’язку з чим пропонують у разі захворювання, травми, відпустки по вагітності та пологам тощо — випадок тимчасової непрацездатності засвідчувати довідкою про тимчасову непрацездатність (далі — довідка) із зазначенням порядкового номера та дати її видачі. При чому в довідку вносять всі реквізити, передбачені бланком ЛН.

Після отримання бланків ЛН посадові особи закладу охорони здоров’я (лікуючий лікар, завідувач відділення, голова ЛКК) мають обміняти довідки на ЛН.

При обміні довідки на ЛН на бланку листка непрацездатності в правому верхньому куті вказують: «Замість довідки № ___ від ____» запис у графі «Звільнення від роботи» у листку непрацездатності вносять одним рядком. Дата видачі листка непрацездатності має збігатися з датою обміну довідки про тимчасову непрацездатність. Всі інші графи ЛН заповнюють відповідно до записів в довідці (в т. ч. відмітки про порушення режиму хворим) та відповідно до вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.11.2004 № 532/274/136/-/1406).

Ольга Догадіна,

експерт Експертус: Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16339

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126361

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді