Бланків листків непрацездатності хронічно не вистачає. Тимчасово видаватимуть довідки, що згодом обмінюватимуть на справжні лікарняні
Департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації (далі — КОДА) та Виконавча дирекція Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) (лист від 27.04.2017 р. № 26-1-36/1580, № 1065/09-13) вказують на проблему забезпечення закладів охорони здоров’я Київської області належною кількістю бланків листків непрацездатності (далі — ЛН). У зв’язку з чим пропонують у разі захворювання, травми, відпустки по вагітності та пологам тощо — випадок тимчасової непрацездатності засвідчувати довідкою про тимчасову непрацездатність (далі — довідка) із зазначенням порядкового номера та дати її видачі. При чому в довідку вносять всі реквізити, передбачені бланком ЛН.
Після отримання бланків ЛН посадові особи закладу охорони здоров’я (лікуючий лікар, завідувач відділення, голова ЛКК) мають обміняти довідки на ЛН.
При обміні довідки на ЛН на бланку листка непрацездатності в правому верхньому куті вказують: «Замість довідки № ___ від ____» запис у графі «Звільнення від роботи» у листку непрацездатності вносять одним рядком. Дата видачі листка непрацездатності має збігатися з датою обміну довідки про тимчасову непрацездатність. Всі інші графи ЛН заповнюють відповідно до записів в довідці (в т. ч. відмітки про порушення режиму хворим) та відповідно до вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.11.2004 № 532/274/136/-/1406).
Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.