Чого чекати від Пенсійної реформи? Основні тези

Мінімальний стаж для пенсії буде підвищено до 25 років. Скасовують пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров`я, соціального захисту.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Уряду 17.05.2017 представив основні положення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій», що пропонує Уряд у рамках пенсійної системи, яка має запрацювати після ухвалення українським Парламентом з 01.10.2017.

Прем’єр-міністр наголосив, що пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років. При цьому буде запроваджено гнучкий коридор пенсійного віку та можливості компенсації відсутнього страхового стажу: громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років). «Пенсійна система — це не соціальна допомога, а це внески людини, яка працює, для забезпечення своєї старості. Фактично, так працюють усі пенсійні системи світу», — зазначив він.

Планують скасувати особливі умови виходу на пенсію (пенсія за віком на пільгових умовах), крім військовослужбовців, для чого механізм відшкодування пенсій за віком на пільгових умовах буде змінено на сплату роботодавцем підвищеної ставки єдиного внеску розміром 15 та 7% за працівників, зайнятих на роботах, передбачених списками № 1 та № 2, що будуть розширені.

Із 01.01.2018 буде скасовано право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та інших, «яким було вигідніше вийти на пенсію через низьку заробітну плату». У цьому контексті Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд минулого року збільшив заробітні плати для вчителів та лікарів та продовжить таке підвищення. «Український вчитель, український лікар має отримувати достойну заробітну плату», — підкреслив він.

Запропоновано скасувати обмеження розміру пенсій працюючим пенсіонерам (85% від розміру пенсії, але не менш 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили непрацездатність).

Передбачено автоматичну норму щодо щорічної індексації (перерахунку) пенсій для захисту від інфляції: із урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менш ніж на 50% росту середньомісячних зарплат за три роки та на 50% індексу споживчих цін. «Це гарантія того, що ніхто більше в країні не буде залишати потреби українських пенсіонерів на потім. Ми закладаємо системну норму, яка буде забезпечувати осучаснення і підвищення пенсій щороку. Це є надзвичайно важливий крок, цього до нас ніхто не робив», — підкреслив Володимир Гройсман.

Крім того, Уряд пропонує передбачити на 2017 рік друге підвищення соціальних стандартів на 5% з 1 жовтня, а не з 1 грудня, як було заплановане Державним бюджетом, що дозволить з 1 жовтня підвищити пенсії 9 млн українських пенсіонерів.

За інформацією Урядового порталу

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118844

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56210

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76377

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді