Обов’язок вручати повістки поширили на всі підприємства та органи місцевого самоврядування

Органи місцевого самоврядування, керівники підприємств незалежно від наявності в адміністративно-територіальній одиниці військкомату зобов’язані будуть повідомляти про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Верховна Рада України 18.05.2017 ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — Законопроект № 2985), яким внесено зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232).

Як зазначено в пояснювальній записці до Законопроекту № 2985, поточна редакція статті 38 Закону № 2232 передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Відповідні органи та керівники зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

На думку автора законопроекту (Геращенко А. Ю.) незрозуміло, чому вказані обов’язки встановлені лише в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Керуючись цією нормою, органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальні заклади, де є військові комісаріати, ухиляються від будь-якої співпраці з військкоматами. Тому для усунення наведеної дискримінації та зловживань передбачені частиною 1 статті 38 обов’язки поширено на усі органи місцевого самоврядування, на керівників усіх підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні.

Ухвалений закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді