Обов’язок вручати повістки поширили на всі підприємства та органи місцевого самоврядування

Органи місцевого самоврядування, керівники підприємств незалежно від наявності в адміністративно-територіальній одиниці військкомату зобов’язані будуть повідомляти про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Верховна Рада України 18.05.2017 ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — Законопроект № 2985), яким внесено зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232).

Як зазначено в пояснювальній записці до Законопроекту № 2985, поточна редакція статті 38 Закону № 2232 передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Відповідні органи та керівники зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

На думку автора законопроекту (Геращенко А. Ю.) незрозуміло, чому вказані обов’язки встановлені лише в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Керуючись цією нормою, органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальні заклади, де є військові комісаріати, ухиляються від будь-якої співпраці з військкоматами. Тому для усунення наведеної дискримінації та зловживань передбачені частиною 1 статті 38 обов’язки поширено на усі органи місцевого самоврядування, на керівників усіх підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні.

Ухвалений закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
196843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді