Змінено умови оплати праці в держсекторі та виплати грошової допомоги військовослужбовцям

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Усі нарахування в оплаті праці бюджетникам та грошові виплати військовослужбовцям здійснюватимуть виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, а не з мінімальної заробітної плати, як раніше.

Постановою КМУ від 18.05.2017 № 335 унесено зміни щодо заміни слів «мінімальної заробітної плати» на «прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року», зокрема, до:

Окрім того, унесено зміни до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2013 № 975.

Так, у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразову грошову допомогу виплачуватимуть також військовослужбовцям строкової служби. Розмір грошової допомоги обчислюватимуть, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року. Утім, у разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня втрати працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності одноразову грошову допомогу не виплачуватимуть.

Змінами, внесеними до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, затвердженому постановою КМУ від 08.04.2015 № 185, передбачено, що громадянам України, які звільнилися з військової строкової служби виплачуватимуть грошову допомогу у розмірі:

  • середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, в установах і організаціях);
  • прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок протоколу загальних зборів трудового колективу

Якщо неправильно складете протокол, загальні збори визнають неправомочними. Наш експерт підготовав для вас готовий зразок протоколу загальних зборів та нагадав правила його оформлення. Скачайте та використовуйте у роботі
84464

Правила визначення тривалості щорічної відпустки для різних категорій працівників

Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
61529

Відкликання працівника з відпустки

На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
84045

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді