Змінено умови оплати праці в держсекторі та виплати грошової допомоги військовослужбовцям

Усі нарахування в оплаті праці бюджетникам та грошові виплати військовослужбовцям здійснюватимуть виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, а не з мінімальної заробітної плати, як раніше.

Постановою КМУ від 18.05.2017 № 335 унесено зміни щодо заміни слів «мінімальної заробітної плати» на «прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року», зокрема, до:

Окрім того, унесено зміни до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2013 № 975.

Так, у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразову грошову допомогу виплачуватимуть також військовослужбовцям строкової служби. Розмір грошової допомоги обчислюватимуть, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року. Утім, у разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня втрати працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності одноразову грошову допомогу не виплачуватимуть.

Змінами, внесеними до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, затвердженому постановою КМУ від 08.04.2015 № 185, передбачено, що громадянам України, які звільнилися з військової строкової служби виплачуватимуть грошову допомогу у розмірі:

  • середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, в установах і організаціях);
  • прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про внесення змін до наказів

Необхідність внести зміни до наказу можуть спричинити різні обставини. Розгляньмо, як правильно оформити наказ про внесення змін до наказу.
94580

Заява на навчальну відпустку: зразок

Працівник має подати роботодавцю заяву та довідку-виклик навчального закладу. У статті — готовий зразок такої заяви за вимогами ДСТУ 4163:2020. Скачуйте та використовуйте у роботі
39190

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
40106

Суміщення професій та посад

На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
71177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді