Змінено умови оплати праці в держсекторі та виплати грошової допомоги військовослужбовцям

Усі нарахування в оплаті праці бюджетникам та грошові виплати військовослужбовцям здійснюватимуть виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, а не з мінімальної заробітної плати, як раніше.

Постановою КМУ від 18.05.2017 № 335 унесено зміни щодо заміни слів «мінімальної заробітної плати» на «прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року», зокрема, до:

Окрім того, унесено зміни до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2013 № 975.

Так, у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразову грошову допомогу виплачуватимуть також військовослужбовцям строкової служби. Розмір грошової допомоги обчислюватимуть, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року. Утім, у разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня втрати працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності одноразову грошову допомогу не виплачуватимуть.

Змінами, внесеними до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, затвердженому постановою КМУ від 08.04.2015 № 185, передбачено, що громадянам України, які звільнилися з військової строкової служби виплачуватимуть грошову допомогу у розмірі:

  • середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, в установах і організаціях);
  • прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Ольга Догадіна,
експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4142

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді