На сьомому засіданні робочої групи по Трудовому кодексу вирішили долю трудових книжок

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
У ході сьомого засідання робочої групи з підготовки проекту Трудового кодексу України до другого читання, що відбулось 24 грудня, відхилено низку пропозицій і поправок до статей 40, 47, 49 проекту. Головна дискусія засідання виникла щодо пропозицій виключити зі статті 51 «Документи та відомості про особу, що подаються під час прийняття на роботу» обов’язкове надання трудової книжки

У ході сьомого засідання робочої групи з підготовки проекту Трудового кодексу України до другого читання, що відбулось 24 грудня, відхилено низку пропозицій і поправок до статей 40, 47, 49 проекту. Головна дискусія засідання виникла щодо пропозицій виключити зі статті 51 «Документи та відомості про особу, що подаються під час прийняття на роботу» обов’язкове надання трудової книжки.

Зокрема відхилено пропозиції народних депутатів до статті 40 проекту, якими пропонувалося розширити встановлення випробувального строку для неповнолітніх працівників та випускників профтехучилищ і вузів, які вперше приймаються на роботу, а також переможців конкурсу на вакантну посаду.

Відхилено також поправку стосовно того, що припинення трудових відносин з працівником у випадку визнання судом недійсним трудового договору можна проводити на підставах, не передбачених статті 47 проекту ТК. Дійшли спільного рішення, що у випадках, коли трудовий договір визнано недійсним, роботодавець повинен звільняти працівника за скороченням, що для останнього є більш вигідною підставою звільнення.

Підтримано важливу поправку народних депутатів про те, що визнання недійсним трудового договору, або окремих його умов не звільніє роботодавця від обов’язку провести усі необхідні виплати працівнику за час фактичного виконання ним роботи.

Робоча група захистила норму частини 2 статті 49 проекту ТК, в якій передбачається, що у разі відмови роботодавця надати працівнику роботу відповідно до укладеного трудового договору, працівник має право на визнання трудових відносин такими, що виникли саме з дня, визначеного трудовим договором, зі стягненням заробітної плати у розрахунку тарифної ставки окладу до дня початку роботи. Тобто якщо людину прийняли на роботу, а роботу не дають — це не провина працівника.

Головна дискусія засідання точилася навколо пропозицій 20-ти народних депутатів, які пропонували виключити зі статті 51 «Документи та відомості про особу, що подаються під час прийняття на роботу» обов’язкове надання трудової книжки.

За словами заступника Голови робочої групи Сергія Українця, це означало би повне вилучення з ділового обігу на підприємствах такого важливого документу як трудова книжка. У трудовій книжці міститься інформація про трудове життя працівника, трудову практику, його кваліфікаційне зростання, про наявність роботи у важких, шкідливих та небезпечних умовах, що в результаті має значення для наступного призначення пенсії.

Робоча група обговорила цю пропозицію і в результаті вона була відхилена, оскільки без запровадження державного електронного реєстру даних про кожного працівника, якого зараз ще немає, і створення якого потребує біля 2-3 років, вилучення трудових книжок може призвести до порушення прав працівників, — вважає профспілковий представник.

До відома

Рішення ухвалюються робочою групою більшістю голосів — в робочій групі по доопрацюванню проекту ТК 38 осіб, 3 з яких представляють позицію профспілок.

Наступне засідання робочої групи планується провести 21 січня 2016 року.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
88

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6001

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1022

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530587

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124025

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді