Хто має головувати конкурсною комісією в держоргані?

До складу конкурсної комісії можуть залучити представників громадських об’єднань, державних службовців іншого державного органу, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також, за наявності, представників профспілки

Національне агентство України з питань державної служби (далі — НАДС) в листі від 02.06.2017 № 5086/12-17 нагадало, що для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» керівник державної служби утворює конкурсну комісію у складі голови і членів комісії (абз. 2 п. 13 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 № 246; далі — Порядок № 246).

Порядком № 246 не передбачено процедуру обрання голови та членів конкурсної комісії. Тому керівник державної служби самостійно визначає голову і членів конкурсної комісії.

До складу конкурсної комісії:

  • входять представники служби управління персоналом та юридичної служби, а також окремих структурних підрозділів державного органу;
  • можуть залучати представників громадських об’єднань, що діють відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012 № 4572-VI, в установленому Нацдержслужбою порядку;
  • можуть залучати державних службовців, в т. ч. з інших державних органів, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також представника виборного органу первинної профспілкової організації за її наявності.

Конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки відповідності окремим вимогам, які оцінюються за допомогою ситуаційних завдань (п. 46 Порядку № 246). У такому разі експерт дає оцінку (0-1-2), яку враховують члени конкурсної комісії під час надання власної оцінки.

У разі потреби залучені експерти можуть бути присутні на співбесіді, яку проводить конкурсна комісія (п. 50 Порядку № 246).

НАДС зауважує, що залучати вказаних осіб до роботи конкурсної комісії доцільно за відсутності у членів конкурсної комісії відповідної фахової підготовки та професійної компетенції для проведення оцінювання вимог до осіб, які претендують на вступ па державну службу.

Однак, НАДС наголошує — ставити питання кандидатам під час проходження співбесіди можуть члени конкурсної комісії.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
48471

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
659599

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
74286

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
44118

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді