Хто має головувати конкурсною комісією в держоргані?

До складу конкурсної комісії можуть залучити представників громадських об’єднань, державних службовців іншого державного органу, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також, за наявності, представників профспілки

Національне агентство України з питань державної служби (далі — НАДС) в листі від 02.06.2017 № 5086/12-17 нагадало, що для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» керівник державної служби утворює конкурсну комісію у складі голови і членів комісії (абз. 2 п. 13 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 № 246; далі — Порядок № 246).

Порядком № 246 не передбачено процедуру обрання голови та членів конкурсної комісії. Тому керівник державної служби самостійно визначає голову і членів конкурсної комісії.

До складу конкурсної комісії:

  • входять представники служби управління персоналом та юридичної служби, а також окремих структурних підрозділів державного органу;
  • можуть залучати представників громадських об’єднань, що діють відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012 № 4572-VI, в установленому Нацдержслужбою порядку;
  • можуть залучати державних службовців, в т. ч. з інших державних органів, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також представника виборного органу первинної профспілкової організації за її наявності.

Конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки відповідності окремим вимогам, які оцінюються за допомогою ситуаційних завдань (п. 46 Порядку № 246). У такому разі експерт дає оцінку (0-1-2), яку враховують члени конкурсної комісії під час надання власної оцінки.

У разі потреби залучені експерти можуть бути присутні на співбесіді, яку проводить конкурсна комісія (п. 50 Порядку № 246).

НАДС зауважує, що залучати вказаних осіб до роботи конкурсної комісії доцільно за відсутності у членів конкурсної комісії відповідної фахової підготовки та професійної компетенції для проведення оцінювання вимог до осіб, які претендують на вступ па державну службу.

Однак, НАДС наголошує — ставити питання кандидатам під час проходження співбесіди можуть члени конкурсної комісії.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67021

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41217

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
603141

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді