Мінприроди затвердило положення про вахтовий метод роботи в зоні відчуження

Роботодавець приймає рішення про впровадження вахтового методу за погодженням з профспілкою. Переміщення працівників, що перебувають на вахті, у зв’язку зі зміною місця дислокації об’єктів (території) не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.

Міністерство екології та природних ресурсів України наказом від 24.07.2017 № 275 затвердило Положення про вахтовий метод організації робіт на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (далі — Положення № 275), дію якого поширено на підприємства, установи і організації, що перебувають у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Положення № 275 визначає економічні, правові та організаційні засади застосування вахтового методу роботи:

  • у зоні відчуження;
  • зоні безумовного (обов’язкового) відселення;
  • на об’єктах і територіях, де виникли радіаційні аварії і ліквідація наслідків яких потребує тривалого часу.

Роботу вахтовим методом організовують за спеціальним режимом праці, впроваджують підсумований облік робочого часу, а міжвахтовий відпочинок надають працівникам у місцях їх постійного проживання.

Місцем роботи при вахтовому методі вважають об’єкти (території), на яких здійснюється безпосередня трудова діяльність. Переміщення працівників, що перебувають на вахті, у зв’язку зі зміною місця дислокації об’єктів (території) не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.

Періодом вахти вважають час виконання робіт та час міжзмінного відпочинку.

Підставою для прийняття роботодавцем за погодженням з профспілкою рішення про запровадження вахтового методу організації робіт є техніко-економічне обгрунтування, що визначає:

  • чисельність вахтового персоналу;
  • умови проживання;
  • тривалість вахти;
  • засоби та час доставки персоналу до місця роботи і назад до місця постійного проживання;
  • додаткові видатки, пов’язані із застосуванням вахтового методу;
  • порядок соціально-побутового та медичного забезпечення вахтового персоналу.

До робіт, що виконуються вахтовим методом, заборонено залучати осіб, молодших 18 років, вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років, а також осіб, які мають медичні протипоказання для виконання таких робіт.

Положенням № 275 врегульовано особливості:

  • організації роботи вахтовим методом (у т. ч. доставки працівників на вахту);
  • режиму праці та відпочинку;
  • обліку робочого часу;
  • оплати праці;
  • оплати днів тимчасової непрацездатності та компенсацій;
  • соціально-побутового забезпечення вахтового персоналу;
  • організації медичної допомоги.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
56048

Що входить до страхового стажу?

Під час війни трудове законодавство зазнає чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?
57012

Надурочні роботи: як залучати працівників

Працівники не встигають виконати доручену роботу протягом робочого дня або зміни, і роботодавець вирішив провести надурочні роботи. У чому ж полягає надурочна робота і порядок її проведення? Кого можна долучити до таких робіт, а кого забороняє законодавство? Як здійснюється розрахунок надурочного робочого часу його облік? Відповіді на усі питання стосовно порядку застосування надурочних робіт та регулювання аспектів про надурочні роботи КЗпП — пояснюємо крок за кроком у матеріалі
28066

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12307

Наказ про оголошення простою через відключення світла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком від фахівців Цифрового видавництва Експертус.
18553

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді