Мінприроди затвердило положення про вахтовий метод роботи в зоні відчуження

Роботодавець приймає рішення про впровадження вахтового методу за погодженням з профспілкою. Переміщення працівників, що перебувають на вахті, у зв’язку зі зміною місця дислокації об’єктів (території) не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.

Міністерство екології та природних ресурсів України наказом від 24.07.2017 № 275 затвердило Положення про вахтовий метод організації робіт на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (далі — Положення № 275), дію якого поширено на підприємства, установи і організації, що перебувають у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Положення № 275 визначає економічні, правові та організаційні засади застосування вахтового методу роботи:

  • у зоні відчуження;
  • зоні безумовного (обов’язкового) відселення;
  • на об’єктах і територіях, де виникли радіаційні аварії і ліквідація наслідків яких потребує тривалого часу.

Роботу вахтовим методом організовують за спеціальним режимом праці, впроваджують підсумований облік робочого часу, а міжвахтовий відпочинок надають працівникам у місцях їх постійного проживання.

Місцем роботи при вахтовому методі вважають об’єкти (території), на яких здійснюється безпосередня трудова діяльність. Переміщення працівників, що перебувають на вахті, у зв’язку зі зміною місця дислокації об’єктів (території) не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.

Періодом вахти вважають час виконання робіт та час міжзмінного відпочинку.

Підставою для прийняття роботодавцем за погодженням з профспілкою рішення про запровадження вахтового методу організації робіт є техніко-економічне обгрунтування, що визначає:

  • чисельність вахтового персоналу;
  • умови проживання;
  • тривалість вахти;
  • засоби та час доставки персоналу до місця роботи і назад до місця постійного проживання;
  • додаткові видатки, пов’язані із застосуванням вахтового методу;
  • порядок соціально-побутового та медичного забезпечення вахтового персоналу.

До робіт, що виконуються вахтовим методом, заборонено залучати осіб, молодших 18 років, вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років, а також осіб, які мають медичні протипоказання для виконання таких робіт.

Положенням № 275 врегульовано особливості:

  • організації роботи вахтовим методом (у т. ч. доставки працівників на вахту);
  • режиму праці та відпочинку;
  • обліку робочого часу;
  • оплати праці;
  • оплати днів тимчасової непрацездатності та компенсацій;
  • соціально-побутового забезпечення вахтового персоналу;
  • організації медичної допомоги.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19225

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді