Умови оплати праці вчителя з дипломом бакалавра

Профспілка працівників освіти і науки України нагадала, що посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників усіх закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, підвищено на два тарифні розряди (постанова КМУ «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 14.12.2016 № 974; далі — Постанова № 974).

З 01.01.2017 вчителям без кваліфікаційної категорії ставки заробітної плати встановлюють на рівні 10-11 тарифних розрядів (дод. 6 до наказу МОН від 26.09.2005 № 557; далі — Наказ № 557).

Умови оплати праці вчителя з дипломом бакалавра Читайте також: Оплата праці педагогічних працівників, залучених до зовнішнього незалежного оцінювання

У виносці «**» до Додатку 6 Наказу № 557 передбачено, що фахівцям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» — вищу освіту), установлюють 9 тарифний розряд, а тим, які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» — середньої спеціальної освіти), установлюють 8 тарифний розряд.

Тому з урахуванням норм Постанови № 974 підвищену на два тарифні розряди ставка заробітної плати, а саме на рівні 11 тарифного розряду, обов’язково встановлюють вчителям, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» — вищу освіту).

Вчителям, які мають освітній ступінь бакалавра, а також молодшого спеціаліста ставка заробітної плати може бути встановлена як на рівні 10, так і 11 тарифних розрядів. Кваліфікаційна категорія має бути присвоєна лише після отримання повної вищої освіти, тобто магістерського рівня.

Невідповідність наказу МОН «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557» від 20.01.2017 № 81 нормам Постанови № 974 не може позбавити права педагогічних працівників на підвищення у 2017 році на два тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати.

МОН (лист від 03.04.2017 № 1/11-3239) щодо ситуації з оплатою праці асистента вчителя зазначає, що при внесенні змін до Наказу МОН № 557 на виконання Постанови № 974 не були внесені зміни до виносок до додатків. У найкоротший строк МОН виправить ситуацію і внесе зазначені зміни до Наказу № 557. Однак до того часу тарифні розряди встановлюють відповідно до Постанови № 974.

За інформацією Профспілка працівників освіти і науки України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5746

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47664

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23588

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102650

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249234

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді