Нацдержслужба роз’яснила, чи може член конкурсної комісії брати участь у конкурсі на держслужбу

Особа, яка є членом конкурсної комісії та виявила бажання взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби у державному органі, в якому вона працює, має повідомити про це голову відповідної комісії.

Національне агентство України з питань державної служби в листі від 24.10.2017 № 35-р/з роз’яснює особливості проведення конкурсу на зайняття вакантних посад, якщо у конкурсі бажає взяти участь член конкурсної комісії.

Конкурс на зайняття посад категорії «А» проводить Комісія з питань вищого корпусу державної служби (далі — Комісія) (п. 13 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 № 246 (далі — Порядок № 246).

Нацдержслужба роз’яснила, чи може член конкурсної комісії брати участь у конкурсі на держслужбуЧитайте також: Умови прийняття на державну службу переможця конкурсу

Для проведення конкурсу на зайняття посад категорій «Б» і «В» керівник державної служби утворює конкурсну комісію у складі голови і членів комісії.

Для проведення конкурсу на зайняття посад категорій «Б» і «В» керівником державної служби утворюється конкурсна комісія у складі голови і членів комісії.

Конкурсна комісія для відбору осіб на зайняття посад фахівців з питань реформ приймає рішення про залучення експертів:

  • з питань управління персоналом для оцінювання професійних компетентностей кандидатів встановленим вимогам — з числа осіб, зазначених у рекомендованому переліку експертів з питань управління персоналом, затвердженому НАДС;
  • у сфері політики відповідного державного органу для оцінювання професійних компетентностей кандидатів встановленим вимогам — з числа осіб, зазначених у переліку експертів у сфері політики відповідного державного органу, затвердженого керівником відповідного державного органу.

Нацдержслужба роз’яснила, чи може член конкурсної комісії брати участь у конкурсі на держслужбуЧитайте також: Призначення другого за результатами конкурсу кандидата на держслужбу

Ситуаційні завдання для кандидатів на зайняття посад категорії «А» затверджує Комісія (п. 42 Порядку № 246).

Ситуаційні завдання для кандидатів на зайняття посад категорії «Б» розробляють у державному органі, в якому проводиться конкурс, з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу, та затверджуються рішенням конкурсної комісії (п. 43 Порядку № 246).

Ситуаційні завдання для перевірки професійних компетенцій кандидатів на зайняття посад фахівців з питань реформ категорій «Б» та «В» конкурсна комісія обирає з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу з переліку завдань для перевірки професійних компетенцій, затверджених НАДС (п.77 Порядку № 246).

Ситуаційні завдання для перевірки професійних знань кандидатів на зайняття посад фахівців з питань реформ категорій «Б» та «В» розробляє та затверджує конкурсна комісія з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу на основі типових завдань для перевірки професійних знань, затверджених НАДС.

НАДС наголошує, що особа, яка є членом Комісії або членом конкурсної комісії та виявила бажання взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А» або у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» або «В» у державному органі, в якому вона працює, повинна повідомити про це голову відповідної комісії. НАДС рекомендує подавати повідомлення одночасно з поданням відповідних документів для участі у конкурсі.

Повідомлення, що передуватиме початку роботи Комісії або конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття конкретної посади державної служби, включаючи прийняття рішення про залучення експертів, розроблення та затвердження ситуаційних завдань, а також підготовку комісії до проведення співбесіди із кандидатами, забезпечить дотримання принципів рівного доступу, доброчесності, ефективного і справедливого процесу відбору при проведенні такого конкурсу.

Така особа не бере участь у роботі Комісії або конкурсної комісії.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67015

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41217

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
603072

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді