Новорічні та різдвяні свята 2018 року подарують українцям по три вихідних дні поспіль.
Так, Новий Рік 2018 — 1 січня — припадає на понеділок. А отже, українці матимуть вдосталь часу, щоб відпочити після робочого року☺ та підготуватися до новорічної ночі. Загалом вихідні дні на Новий 2018-й рік триватимуть із 30 грудня 2017 року (субота) по 1 січня 2018 року (понеділок) включно.
Різдво 2018 — 7 січня — припадає на неділю, відповідно понеділок (8 січня) для українців буде неробочим. Тобто, знову чекатимуть три вихідних поспіль — 6, 7 та 8 січня, щоб наколядуватися вдосталь ☺
До речі, скорочення робочих днів напередодні святкових і неробочих днів на новорічні свята — 2018 не передбачено.
Не плутайте перенесення вихідних і перенесення робочих днів у 2018 році!
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.