МОЗ повідомило, що наразі очікують публікацію наказу Мінекономрозвитку про внесення змін до Класифікатора професій.
Для поступового переходу на нові професії МОЗ повертає попередні назви робіт. Актуальними залишають професійні назви робіт «фельдшер з медицини невідкладних станів», «лікар-терапевт», «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу», «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації».
Читайте також: Класифікатор професій — нормативний чи рекомендований документ
Перехід на нові професії розпочнуть з 2018 року. Стаж, надбавки та доплати, які були напрацьовані за період роботи у сфері охорони здоров’я, збережуть.
Наступним кроком МОЗ приведе у відповідність пов’язані із цими змінами нормативно-правові акти, передбачивши збереження стажу, надбавок та доплат, напрацьованих за період роботи у сфері охорони здоров’я.
МОЗ нагадує, що зміни назв посад внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Так, у 2017 році до державного класифікатора професій ввели нові професійні назви робіт: «лікар внутрішньої медицини», «асистент ерготерапевта», «асистент фізичного терапевта», «парамедик», «екстрений медичний технік», «інструктор з надання догоспітальної допомоги», «інструктор з надання першої допомоги».
Читайте також: Невідповідність штатного розпису Класифікатору професій: чи передбачено відповідальність
Фельдшери з медицини невідкладних станів зможуть перекваліфікуватись на парамедиків. Також буде змінено назви робіт:
- «лікар-терапевт» на «лікар внутрішньої медицини»;
- «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу» на «асистент фізичного терапевта»;
- «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації» на «асистент ерготерапевта».
МОЗ наголошує, що нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України