Мін’юст створив антирейтинг роботодавців і з 01.04.2018 розпочинає стягувати заборгованість із заробітної плати на користь працівників.
Про це заявила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко під час ефіру одного з українських телеканалів.
«Робота Міністерства юстиції зі стягнення заборгованості проходитимете в рамках виконавчого провадження судових рішень. Будуть створені мобільні штаби і групи, які виїжджатимуть на конкретні підприємства, що є на вершині антирейтингу. У нас на сьогодні сформований такий антирейтинг відповідних підприємств», — наголосила заступник Міністра.
Оскільки наразі у судових виконавців перебуває понад 500 тисяч проваджень з примусового стягнення заборгованості, Мін’юст обрав цей напрямок одним з пріоритетів у роботі відомства.
Читайте також: Відповідальність за порушення законодавства про працю — 2018
За словами С. Глущенко, паралельно з організаційними діями, Мін’юст проводить активну інформаційну кампанію — роз’яснює громадянам, особливо працівникам, як забезпечити своє право на стягнення заборгованості із заробітної плати.
«Ми в першу чергу націлені на те, щоб підвищувати правосвідомість і правову обізнаність нашого населення, в тому числі роз’яснюючи, як ці питання (стягнення заробітної плати) можна самостійно вирішити. Це комплексний підхід», — зазначила вона.
За інформацією видання «Економічна правда»
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.