Що зміниться у кадровій роботі з прийняттям Трудового кодексу України? Про які новації фахівцям кадрової справи варто знати найперше? Що саме зміниться в правовому і документаційному забезпеченні роботи з персоналом? Про це — посутня розмова, яка, звісно, триватиме і в наступних числах журналу «Кадровик-01».
Трудовий кодекс України, прийнятий Верховною Радою за основу 5 листопада 2015 року, залишається однією з найбільш дискусійних тем як у кадровій спільноті, так і в суспільстві. Навколо проекту кодексу, оповитого безліччю міфів і домислів, не вщухають суперечки, однак аргументи супротивників нової «трудової Конституції» створюють підстави для однозначного висновку: вони читали її побіжно або спираються на чужі думки.
До 26 листопада 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення накопичував пропозиції від сторін соціального діалогу щодо вдосконалення проекту Трудового кодексу. Змістовні й обгрунтовані пропозиції підготували провідні фахові експерти Федерації професійних спілок України, профільні спеціалісти Міністерства соціальної політики України, Державної служби України з питань праці, інших державних установ, представники бізнесу. Пропозиції щодо уточнення багатьох норм проекту з урахуванням потреб практичної реалізації кадрових процедур надійшли до Комітету від експертної групи з питань трудового законодавства журналу «Кадровик-01».
Нині розпочала роботу Робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання, яку очолила Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила ДЕНІСОВА.
Від журналу «Кадровик-01» у складі Робочої групи працює Ірина ЖИТКОВА, керівник експертної групи з питань трудового законодавства тематичного напряму «Експертус Кадри», головний редактор порталу «Гаряча Лінія Кадровика».