Уряд затвердив положення про професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я

Підвищення кваліфікації фахівців у сфері охорони здоров’я фінансуватимуть за рахунок бюджетних коштів, коштів фізичних та/або юридичних осіб та інших не заборонених законодавством джерел фінансування.

КМУ постановою від 28 березня 2018 № 302 затвердив Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я.

Усі фахівці у сфері охорони здоров’я після здобуття вищої освіти та отримання кваліфікації після закінчення навчання в інтернатурі для подальшої атестації мають право на безперервний професійний розвиток.

Результати проходження безперервного професійного розвитку обов’язково враховуватимуть під час атестації для присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії або кваліфікації працівника чи продовження дії ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Безперервний професійний розвиток включає участь у процесі формальної, неформальної та інформальної освіти у сфері охорони здоров’я.

За проходження безперервного професійного розвитку нараховують бали безперервного професійного розвитку.

Кількість балів за різні форми інформальної освіти у процесі безперервного професійного розвитку визначатиме і затверджуватиме МОЗ.

Підвищення кваліфікації фахівців у сфері охорони здоров’я фінансуватимуть за рахунок бюджетних коштів, коштів фізичних та/або юридичних осіб та інших не заборонених законодавством джерел фінансування.

Фахівці у сфері охорони здоров’я оплачуватимуть послуги за участь у заходах інформальної освіти та користування електронними та інтернет-ресурсами у процесі інформальної освіти за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, а за рішенням роботодавця — за рахунок його коштів, а також з інших джерел, не заборонених законодавством.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про проведення атестації працівників підприємства

Алгоритм проведення атестації працівників підприємства залежить від того, чи укладено на підприємстві колективний договір. Якщо колективний договір все ж таки є, його норми щодо атестації працівників мають бути продубльовані у Положенні про проведення атестації працівників.
10246

Зразок наказу про проведення атестації робочих місць

Якщо працівник має право на пенсію на пільгових умовах, до трудової книжки кадровик обов’язково має внести запис про атестацію робочого місця — на підтвердження цього права. Скачайте зразок наказу про проведення атестації робочих місць за вимогами ДСТУ 4163:2020
8120

Експертус Кадри: тепер спробувати може кожен

Система «Експертус Кадри» пропонує рішення професійних питань у зручній та доступній кожному формі. Тепер ви можете спробувати скористатися системою і відчути всі її переваги
3493

Працівники, які не підлягають атестації

Атестація працівників — одна зі складових роботи кадровика, яка допомагає керівнику прийняти рішення щодо удосконалення чи звільнення підлеглих. А чи усі категорії працівників можна атестувати? Розберімося.
4252

Звільнення працівника за результатами атестації

Для того щоб оцінити професійну кваліфікацію працівників та її відповідність виконуваній працівником роботі, працедавець може проводити атестацію працівників. Від результатів атестації залежить подальша діяльність працівника на підприємстві.
4652

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді