Рішення про це прийнято у грудні 2003 року Генеральною Асамблеєю ООН за ініціативи України, Російської Федерації та Білорусі. Генеральна Асамблея ООН також закликала держави-члени ООН широко відзначати цей день та проводити в його рамках відповідні заходи.
Якщо на вашому підприємстві працює «чорнобилець», перевірте, чи всі належні йому пільги у сфері праці забезпечуєте.
Для колективу Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року стало найдраматичнішим днем в історії підприємства. Чорнобильська АЕС — первісток атомної енергетики України, її гордість, стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Потужний вибух, еквівалентний 500 хіросімським бомбам, змінив життя мільйонів людей. За даними Міжнародної програми Всесвітньої організації охорони здоров’я у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи брали участь 800 000 чоловік. Усього в Україні від Чорнобильської катастрофи постраждало більше 3 мільйонів чоловік, 90 000 — було переселено із забруднених територій.
Ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — інтернаціональний подвиг, символ мужності і єднання людей перед лихом. На ліквідації було задіяно 40 міністерств і відомств колишнього Радянського Союзу. Вартість лише консервації четвертого енергоблоку та будівництва об'єкта «Укриття» склала 6 млрд. доларів США.
Сьогодні — 26 квітня 2018 року — згадайте про тих, хто долав наслідки аварії і постраждав від смертельної радіації.
Перегляньте вебінар на тему «Відпустки чорнобильцям та учасникам бойових дій»
Ірина Іванченко,
шеф-редактор системи «Експертус Кадри»,
журналів «Кадровик-01» та «Довідник секретаря та офіс-менеджера»