Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» (№ 3566)
Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» (№ 3566).
Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.
До зазначених робіт не допускаються працівники, у т. ч. посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Автори законопроекту зазначають, що зазначені умови неможливо виконати у разі залучення працівників до громадських робіт з підвищеною небезпекою, оскільки це може не тільки спричинити неякісне виконання завдань, але й призвести до нещасних випадків.
Тому Уряд пропонує доповнити частину першу статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI абзацом наступного змісту: «До громадських робіт не належать роботи, визначені переліком робіт з підвищеною небезпекою, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці».
Підготувала Ольга Савченко,
експерт «Експертус Кадри»
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.