Чи подавати декларацію при переведенні до іншого державного органу? Чергові роз’яснення НАЗК

Теми:
НАЗК роз’яснило також, хто з членів виборчих комісій є суб’єктом декларування.

⚡ ТОП-5 консультацій ⚡



Члени виборчих комісій як е-декларанти. Члени Центральної виборчої комісії є суб’єктами декларування (Зміни до Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджені рішенням НАЗК від 21.12.2018 № 3126).

Вибори Президента — 2019. Як увільняти від роботи працівників, залучених до виборчого процесу

Голова, заступник голови, секретар та інші члени окружних (територіальних) виборчих комісій не є посадовими особами юридичних осіб публічного права в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а відтак не є суб’єктами декларування.

Дільнична виборча комісія не є юридичною особою. Тому склад дільничної виборчої комісії не відноситься до суб’єктів декларування.

Припинення державної служби в контексті статті 83 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII — закінчення відносин у сфері державної служби, які виникли між громадянином та державним органом з моменту набуття статусу державного службовця і тривають протягом проходження державної служби (Зміни до Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджені рішенням НАЗК від 28.12.2018 № 3225).

НАЗК зауважує, якщо особа звільнилася з роботи в одному органі і прийнята на роботу в інший орган наступного робочого дня, то таке звільнення не вважають припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім того, НАЗК роз’яснило, в які строки, за який період та яку декларацію має подати суб’єкт декларування.

Держслужбовця перевели. Коли присвоїти черговий ранг?

➤ Як звільнити держслужбовця у зв’язку з негативним оцінюванням службової діяльності

Суб’єкт декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подає декларацію до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду у такій декларації зазначають відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов’язок подання такої декларації.

Суб’єкт декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не подає декларацію, якщо він до 1 квітня наступного року знов розпочинає діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Особа, яку за рішенням суду було поновлено на роботі, повинна в наступному році до 1 квітня подати щорічну декларацію за рік, у якому відбулось поновлення (з дня фактичного виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Однак, у зв’язку з тим, що за час вимушеного прогулу суб’єкт декларування, поновлений на роботі за рішенням суду, фактично не виконував функцій держави або місцевого самоврядування, подавати щорічну декларацію за час вимушеного прогулу суб’єкт декларування не зобов’язаний.

Як поновити працівника за рішенням суду: алгоритм

Касаційний суд скасував поновлення: алгоритм дій для кадровика

НАЗК наголошує, що транспортний засіб, який передано іншій особі на підставі довіреності з правом розпорядження, має бути задекларований.

Посадові особи, особи, які входять до складу наглядової ради банків, придбаних державою відповідно до статті 411 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», не є суб’єктами декларування в розумінні підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (рішення НАЗК від 29.12.2018 № 3222).

Ольга Догадіна,
провідний експерт
Експертус Кадри

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
38

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5704

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
905

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530006

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді