Пенсійний фонд презентував сервіс призначення пенсії через інтернет «в один дотик». Відвідати сервісний центр один раз все ж доведеться.
Працівник досяг пенсійного віку: дії кадровика
ПФУ впроваджує систему «Е-пенсія». Майбутній пенсіонер зможе подати заяву та усі документи через вебпортал електронних послуг Фонду.
Для того, щоб ПФУ призначив пенсію через вебпортал електронних послуг,
потрібно:
- отримати електронний цифровий підпис, якщо його немає,
- зареєструватися на сайті;
- відсканувати необхідні документи;
- у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити необхідні для призначення пенсії відскановані документи;
- підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення».
За потреби додавати документи можна протягом трьох місяців.
Користувачі вебпорталу отримуватимуть повідомлення про прийняття документів, їх опрацювання і про призначену пенсію.
Упродовж 10-ти днів ПФУ надішле повідомлення по те, що потрібно додати якісь документи чи про те, що призначив пенсію. Коли пенсіонер отримає SMS-повідомлення чи електронний лист про призначення пенсії, треба буде прийти до сервісного центру з документами. Фахівець ПФУ перевірить оригінали документів, що пенсіонер подавав через інтернет, та видасть пенсійне посвідчення.
Тож одвічне запитання кадровиків: «Чи видавати трудову книжку працівнику для оформлення пенсії?» залишається актуальним до тих пір, поки не запровадять електронні трудові книжки.
ПФУ працює над створенням мобільного додатку, що дасть можливість отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг ПФУ зі смартфону чи планшету.
За інформацією ПФУ
Ірина Житкова
головний редактор Експертус: Кадри
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років