Європейська бізнес-асоціація оприлюднила на своєму сайті пропозиції новій команді урядовців і нардепів, що мають модернізувати трудові відносини.
Уряд регулярно анонсує ймовірні зміни до КЗпП як-от збільшити відпустку, запровадити дистанційну роботу, врегулювати гнучкі графіки.
Бізнес підтримує такі ініціативи та наполягає, що потрібні не поодинокі зміни, а застарілий КЗпП треба якнайшвидше замінити сучасним Трудовим кодексом.

Виникла необхідність перевести працівника на надомну, дистанційну чи віддалену роботу. Який із варіантів буде правильним?
Нагадаємо, що доопрацьований до другого читання проєкт ТК вже два роки лежить під рядном у комітетах ВРУ. Але й він вже потребує адаптації під сьогодення, адже час йде і змінює умови.
Європейська бізнес-асоціація проаналізувала надбання з управління персоналом, що є у великих компаній – членів Асоціації, і пропонує позбутися застарілих положень, натомість увести нові. Зокрема, надати більше можливостей укладати контракти з працівниками та розширити перелік підстав для строкових договорів, збільшити відпустку до 30 к.д., врегулювати питання атестації, щоб проводити її для всіх працівників. Нарешті – переглянути повноваження профспілок і спростити процедури прийняття і звільнення.
Також бізнес бунтує проти обов’язковості Класифікатора професій – через складність роботи з ним. Або зробіть документ, з яким можна працювати, або надайте йому статусу рекомендованого.
Пошук по Класифікатору професій ➤➤➤
Ще одна ідея – розширити перелік іноземців, що можуть працювати без дозволу ЦЗ.
Бізнес сподівається, що нова Верховна Рада, що розпочне роботу у вересні, візьме новий Трудовий кодекс як першочергове завдання.