Відпустку можуть збільшити до 30 днів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Відпочинок довжиною у місяць – пропозиція бізнесу для нової команди Президента. З-поміж інших ідей – позбавити Класифікатор професій обов’язкового статусу.

Взірцева колекція документів:

Європейська бізнес-асоціація оприлюднила на своєму сайті пропозиції новій команді урядовців і нардепів, що мають модернізувати трудові відносини.

Уряд регулярно анонсує ймовірні зміни до КЗпП як-от збільшити відпустку, запровадити дистанційну роботу, врегулювати гнучкі графіки.
Бізнес підтримує такі ініціативи та наполягає, що потрібні не поодинокі зміни, а застарілий КЗпП треба якнайшвидше замінити сучасним Трудовим кодексом.

Нагадаємо, що доопрацьований до другого читання проєкт ТК вже два роки лежить під рядном у комітетах ВРУ. Але й він вже потребує адаптації під сьогодення, адже час йде і змінює умови.

Європейська бізнес-асоціація проаналізувала надбання з управління персоналом, що є у великих компаній – членів Асоціації, і пропонує позбутися застарілих положень, натомість увести нові. Зокрема, надати більше можливостей укладати контракти з працівниками та розширити перелік підстав для строкових договорів, збільшити відпустку до 30 к.д., врегулювати питання атестації, щоб проводити її для всіх працівників. Нарешті – переглянути повноваження профспілок і спростити процедури прийняття і звільнення.

Також бізнес бунтує проти обов’язковості Класифікатора професій – через складність роботи з ним. Або зробіть документ, з яким можна працювати, або надайте йому статусу рекомендованого.

Пошук по Класифікатору професій ➤➤➤

Ще одна ідея – розширити перелік іноземців, що можуть працювати без дозволу ЦЗ.

Бізнес сподівається, що нова Верховна Рада, що розпочне роботу у вересні, візьме новий Трудовий кодекс як першочергове завдання.

тест

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5147

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60040

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
74

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8499

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді