У ніч з 26 на 27 жовтня в Україні годинники переведуть на годину назад. Інтернет переповнений новинами на кшталт «літній час скасовано назавжди». Де правда, а де вигадка, розберімося разом.
Як відбити переведення в табелі та графіках змінності?
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Качка 23 вересня на своїй сторінці у Facebook розмістив фото інформаційного листа про скасування літнього часу.
У тексті листа читаємо:
«Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» на території України 27 жовтня 2019 в 4 (чотири) години за київським часом скасовується літній час з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад».
Увага! У даному випадку не йдеться про скасування літнього часу як такого назавжди. Наразі літній час замінюється зимовим 27 жовтня 2019 року об 4 годині. І все.
Будьте обережні. Мережа інтернет, мов вулик «гуде» від фейків та бездумного перепощування псевдоновин. Використовуйте тільки достовірну інформацію із перевірених джерел.
У зв'язку переведенням часу ЗМІ будуть нагадувати українцям про закінчення літнього часу протягом трьох останніх днів перед скасуванням дії літнього часу (з 24 по 26 жовтня).
Сучасні гаджети вміють переводити години автоматично. А ось стрілки механічних годинників краще перевести ввечері, щоб вранці не переплутати час та не пропустити важливої зустрічі, поїздки тощо.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв