У ніч з 26 на 27 жовтня в Україні годинники переведуть на годину назад. Інтернет переповнений новинами на кшталт «літній час скасовано назавжди». Де правда, а де вигадка, розберімося разом.

Як відбити переведення в табелі та графіках змінності?
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Качка 23 вересня на своїй сторінці у Facebook розмістив фото інформаційного листа про скасування літнього часу.

У тексті листа читаємо:
«Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» на території України 27 жовтня 2019 в 4 (чотири) години за київським часом скасовується літній час з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад».
Увага! У даному випадку не йдеться про скасування літнього часу як такого назавжди. Наразі літній час замінюється зимовим 27 жовтня 2019 року об 4 годині. І все.
Будьте обережні. Мережа інтернет, мов вулик «гуде» від фейків та бездумного перепощування псевдоновин. Використовуйте тільки достовірну інформацію із перевірених джерел.
У зв'язку переведенням часу ЗМІ будуть нагадувати українцям про закінчення літнього часу протягом трьох останніх днів перед скасуванням дії літнього часу (з 24 по 26 жовтня).
Сучасні гаджети вміють переводити години автоматично. А ось стрілки механічних годинників краще перевести ввечері, щоб вранці не переплутати час та не пропустити важливої зустрічі, поїздки тощо.
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.