Держпраці попередила про ризики при поновленні працівника

Затримка у виконанні судового рішення коштуватиме роботодавцю кругленьку суму.


Головне управління Держпраці у Львівській області роз’яснило, які наслідки спричиняє затримка виконання рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника.

Держпраці попередила про ризики при поновленні працівника

Алгоритм поновлення працівника на роботі ➤

Рішення суду про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню.

Якщо роботодавець зволікає із виконанням рішення суду про поновлення, суд зобов’яже виплатити працівникові середній заробіток чи різницю в заробітку за час затримки.

Рішення суду про поновлення вважається виконаним після того, як роботодавець видасть наказ про допуск до роботи і фактично допустить до роботи.

За несвоєчасного поновлення працівника на роботі з вини власника середній заробіток виплачують за чітко визначений законом проміжок часу: з дня винесення рішення судом, до дня його фактичного виконання.

image44

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника

Конституція України гарантує громадянам захист від незаконного звільнення. Якщо роботодавець незаконно звільнив працівника, суд поновить його на роботі. А оформлювати поновлення доведеться кадровику. Щоб зробити все правильно і не заплутатись у кадрових документа, тримайте напохваті алгоритм від експертів.
25331

Незаконне звільнення працівника: до чого готуватися роботодавцю

У разі незаконного звільнення працівника, він має право на відшкодування моральної шкоди, якщо порушення його законних прав призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя (ст. 237-1 Кодексу законів про працю України).
6353

Як поновити працівника, якщо посада виведена зі штатного розпису

Суд прийняв рішення про поновлення на роботі працівника, посаду якого виведено зі штатного розпису у зв’язку зі скороченням штату. Що робити кадровику? Якщо керівництво організації не бачить можливості вводити нову посаду до штатного розпису, чи передбачено у цьому разі штрафні санкції?
20396

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді