Затримка у виконанні судового рішення коштуватиме роботодавцю кругленьку суму.
Головне управління Держпраці у Львівській області роз’яснило, які наслідки спричиняє затримка виконання рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника.
Алгоритм поновлення працівника на роботі ➤
Рішення суду про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню.
Якщо роботодавець зволікає із виконанням рішення суду про поновлення, суд зобов’яже виплатити працівникові середній заробіток чи різницю в заробітку за час затримки.
Рішення суду про поновлення вважається виконаним після того, як роботодавець видасть наказ про допуск до роботи і фактично допустить до роботи.
За несвоєчасного поновлення працівника на роботі з вини власника середній заробіток виплачують за чітко визначений законом проміжок часу: з дня винесення рішення судом, до дня його фактичного виконання.
Конституція України гарантує громадянам захист від незаконного звільнення. Якщо роботодавець незаконно звільнив працівника, суд поновить його на роботі. Який алгоритм поновлення на роботі незаконно звільненого працівника та як оформити наказ про поновлення на роботі за рішенням суду — читайте у статті.
У разі якщо звільнення визнано судом незаконним, трудові відносини з працівником вважаються такими, що не припинялися.
У разі незаконного звільнення працівника, він має право на відшкодування моральної шкоди, якщо порушення його законних прав призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя (ст. 237-1 Кодексу законів про працю України).
Суд прийняв рішення про поновлення на роботі працівника, посаду якого виведено зі штатного розпису у зв’язку зі скороченням штату. Що робити кадровику? Якщо керівництво організації не бачить можливості вводити нову посаду до штатного розпису, чи передбачено у цьому разі штрафні санкції?