Військовий збір скасують з 1 січня 2020 року

Партія «Слуга народу» внесла до ВРУ законопроєкт, що має зменшити податкове навантаження через скасування військового збору з 1 січня 2020 року

Військовий збір скасують з 1 січня 2020 року


Ініціатор законопроєкту, зареєстрованого в Раді 10.10.2019 за № 2252 телеведучий «1+1» Олександр Дубінський.

Військовий збір вводили тимчасово до 1 січня 2015 року, але потім відтермінували "до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України". Запроваджений ще у 2014 році військовий збір платники податків сплачують понад 5 років.

Експерти уважають, що правова природа військового зборує незрозумілою, оскільки військовий збір фактично повторює фіскальні функції ПДФО через однакові об’єкти оподаткування. Через це фонд заробітної плати зазнає надмірного податкового навантаження в порівнянні з рівнем оподаткування вказаних доходів в інших країнах світу. Це один із чинників значної долі тіньової економіки країни, зокрема і тіньових зарплат, що видаються «в конвертах».

При цьому, військовий збір та ПДФО по суті дублюють один одного, що призводить до подвійного податкового навантаження — оподаткування одного й того ж об’єкту оподаткування – заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими угодами тощо.

За офіційною інформацією в Україні відбуваються позитивні зрушення в економіці. Так зростання валового внутрішнього продукту України у другому кварталі 2019 року становило 4,6% до аналогічного періоду 2018 року. Такі позитивні тенденції закладені і в Програмі діяльності Уряду України на найближчі п’ять років (економіка України зросте на 40% за 5 років). Серед ключових цілей Програми Уряду – зниження загального податкового навантаження.

Тому вирішення питань фінансування видатків держави можливе як за рахунок зростання економіки країни, так і за рахунок скорочення «тіньових схем» внаслідок зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати платників податку.

Проектом Закону передбачено внесення змін до Податкового кодексу України щодо виключення пункту 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, в якому зазначені основні елементи збору: платники збору, об’єкт оподаткування збором, ставка збору, порядок нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету тощо.

Одночасно з прийняттям проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування військового збору» будуть внесенні відповідні зміни до Бюджетного кодексу України в частині джерел формування доходної частини Державного бюджету. Такий законопроєкт також зареєстрований у ВРУ за № 2253.

Розробники законопроєкту очікують, що після скасування військового збору:

  • зменшиться навантаження на фонд оплати праці платників збору;
  • зменшиться частка заробітних плат, що видаються «в конвертах»;
  • збільшиться сума надходжень податків на доходи фізичних осіб.

Ірина Іванченко

шеф-редактор журналів «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри

Штрафи 2022

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5449

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41033

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19179

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96801

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді