Військовий збір скасують з 1 січня 2020 року

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Партія «Слуга народу» внесла до ВРУ законопроєкт, що має зменшити податкове навантаження через скасування військового збору з 1 січня 2020 року

Військовий збір скасують з 1 січня 2020 року


Ініціатор законопроєкту, зареєстрованого в Раді 10.10.2019 за № 2252 телеведучий «1+1» Олександр Дубінський.

Військовий збір вводили тимчасово до 1 січня 2015 року, але потім відтермінували "до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України". Запроваджений ще у 2014 році військовий збір платники податків сплачують понад 5 років.

Експерти уважають, що правова природа військового зборує незрозумілою, оскільки військовий збір фактично повторює фіскальні функції ПДФО через однакові об’єкти оподаткування. Через це фонд заробітної плати зазнає надмірного податкового навантаження в порівнянні з рівнем оподаткування вказаних доходів в інших країнах світу. Це один із чинників значної долі тіньової економіки країни, зокрема і тіньових зарплат, що видаються «в конвертах».

При цьому, військовий збір та ПДФО по суті дублюють один одного, що призводить до подвійного податкового навантаження — оподаткування одного й того ж об’єкту оподаткування – заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими угодами тощо.

За офіційною інформацією в Україні відбуваються позитивні зрушення в економіці. Так зростання валового внутрішнього продукту України у другому кварталі 2019 року становило 4,6% до аналогічного періоду 2018 року. Такі позитивні тенденції закладені і в Програмі діяльності Уряду України на найближчі п’ять років (економіка України зросте на 40% за 5 років). Серед ключових цілей Програми Уряду – зниження загального податкового навантаження.

Тому вирішення питань фінансування видатків держави можливе як за рахунок зростання економіки країни, так і за рахунок скорочення «тіньових схем» внаслідок зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати платників податку.

Проектом Закону передбачено внесення змін до Податкового кодексу України щодо виключення пункту 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, в якому зазначені основні елементи збору: платники збору, об’єкт оподаткування збором, ставка збору, порядок нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету тощо.

Одночасно з прийняттям проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування військового збору» будуть внесенні відповідні зміни до Бюджетного кодексу України в частині джерел формування доходної частини Державного бюджету. Такий законопроєкт також зареєстрований у ВРУ за № 2253.

Розробники законопроєкту очікують, що після скасування військового збору:

  • зменшиться навантаження на фонд оплати праці платників збору;
  • зменшиться частка заробітних плат, що видаються «в конвертах»;
  • збільшиться сума надходжень податків на доходи фізичних осіб.

Ірина Іванченко

шеф-редактор журналів «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри

Штрафи 2022

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5181

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60071

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
81

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8539

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103862

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді