Що має знати працівник при отриманні «лікарняного». Роз'ясняння 7 ААС

Теми:
Сьомий апеляційний адміністративний суд нагадав, на що слід звернути увагу в оформленні листків непрацездатності, щоб уникнути проблем з оплатою лікарняних.

Що має знати працівник при отриманні «лікарняного»

Підстави для відмови в оплаті листка непрацездатності

Сезон холодів вже близько. Отже, листків непрацездатності суттєво побільшає.

Підставою для призначення допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю є виданий у встановленому порядку й правильно оформлений листок непрацездатності.

Отримуючи листок непрацездатності зверніть увагу, чи вірно заповнені такі пункти:

  1. Підкреслено слово «первинний» або «продовження», у разі продовження зазначається номер попереднього листка непрацездатності.
  2. Назва та місцезнаходження закладу охорони здоров’я (повністю), що підтверджується штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».
  3. Дата видачі лікарняного.
  4. Прізвище, ім’я та по батькові хворого вказуються повністю, число повних років цифрами, стать підкреслюється.
  5. Місце роботи, назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації зазначаються повністю.
  6. Відкриття та закриття періоду непрацездатності засвідчується підписом та печаткою лікаря.
  7. У графі «Стати до роботи» вказують словами число і місяць, коли приступити до роботи; посаду, прізвище лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності». У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюється «Продовжує хворіти» та зазначається номер нового листка непрацездатності.

Увага!

Помарки й виправлення не припустимі у листку непрацездатності. У разі виявлення помилки, здійснюється виправлення, які підтверджуються записом «Виправленому вірити», підписом лікаря та печаткою «Для листків непрацездатності».

На бланку листка тимчасової непрацездатності дозволяється не більше двох виправлень.

Якщо тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи, лікарняний видається за підписом головного лікаря, що засвідчується круглою печаткою закладу охорони здоров ҆ я.

Щоб претендувати і вчасно отримати матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю потрібно самостійно перевіряти правильність виданих листків непрацездатності.

За матеріалами Сьомого апеляційного адміністративного суду

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
18537

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54365

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
49254

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488773

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6563

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді