Педагогам встановлять справедливі зарплати

Теми:
Законопроєкт, зареєстрований у Раді 11 жовтня, пропонує усунути розбіжності в Законі України «Про освіту» та відновити справедливість у оплаті праці педагогічних працівників.


Народні депутати 11.10.2019 внесли до Верховної Ради законопроєкт № 2180-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічних працівників».

Педагогам встановлять справедливі зарплати

Закон пропонує виправити «помилки», які виявилися після прийняття Закону України «Про освіту», зокрема, неузгодженості порядку набуття чинності окремих положень щодо встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії. Також законодавці не внесли зміни у закони України «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», що призвело до того, що на педагогічних працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти збільшення оплати праці не було поширене.

58 випусків журналу «Кадровик-01» у подарунковому доступі!

Усунення недоліків та внесення відповідних змін дозволить відновити справедливість в оплаті праці педагогічних працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти, а саме:

  • встановити посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат;
  • підвищити посадовий оклад за кожної наступної кваліфікаційної категорії на 10%;
  • встановити доплати за наукові ступені та вчені звання та надбавки за вислугу років.

Керівники закладів дошкільної та позашкільної світи матимуть право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.

Після опрацювання в Комітетах ВРУ законопроєкт нададуть на розгляд.

Галина Бєлікова,

редактор-експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
263022

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
10072

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48859

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
117751

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді