23 жовтня допис Міністра КМУ Дмитра Дубілета про новий законопроєкт викликав шквал коментарів у соціальній мережі. Сьогодні пан Дубілет намагається заспокоїти українців та довести безпечність нововведень.
Вчора «Техноуряд» подав до ВРУ законопроєкт, згідно з яким закони та інші акти будуть публікувати на офіційних сайтах, а не у паперових виданнях «Голос України» та «Урядовий Кур'єр».
УВАГА! Перенесення робочих днів у січні 2020
Реакція українців була не однозначною. Особливе занепокоєння викликала можливість підміни текстів на сайтах. Тож Дмитро Дубілет у Facebook спростовує можливість такого сценарію та роз’яснює алгоритм захисту публікацій на інтернет-порталах:
«Публікація актів буде не просто на веб-сторінці, як текст на якомусь новинному виданні. Буде публікуватись документ з накладеним електронно-цифровим підписом (ЕЦП) з міткою часу.
По-перше, ЕЦП дає гарантію, що цей документ неможливо змінити. Якщо хоча б одна літера змінюється — це легко побачити.
По-друге, всі бачать час накладання ЕЦП на файл. Цей час синхронізується з центральними серверами АЦСК. Тобто варіант, коли текст змінюється і потім на нього накладається новий ЕЦП, теж неможливий».
Міністр додав, що змінити час підпису практично не можливо: «Якби в Україні можна було маніпулювати ЕЦП, ми б з вами мали набагато більші проблеми…»
Пан Дубілет також заспокоїв тих, хто надає перевагу паперовим виданням, адже все одно кожен прийнятий акт буде розсилатися у паперовому вигляді у ключові архіви.
Подарунковий доступ до всіх випусків журналу «Кадровик-01» ➤ Активувати!
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.