Чи безпечно скасовувати публікації законів у друкованих виданнях: роз’яснює Міністр КМУ

Теми:
23 жовтня допис Міністра КМУ Дмитра Дубілета про новий законопроєкт викликав шквал коментарів у соціальній мережі. Сьогодні пан Дубілет намагається заспокоїти українців та довести безпечність нововведень.

Вчора «Техноуряд» подав до ВРУ законопроєкт, згідно з яким закони та інші акти будуть публікувати на офіційних сайтах, а не у паперових виданнях «Голос України» та «Урядовий Кур'єр».

Чи безпечно скасовувати публікації законів у друкованих виданнях: роз’яснює Міністр КМУ

УВАГА! Перенесення робочих днів у січні 2020

Реакція українців була не однозначною. Особливе занепокоєння викликала можливість підміни текстів на сайтах. Тож Дмитро Дубілет у Facebook спростовує можливість такого сценарію та роз’яснює алгоритм захисту публікацій на інтернет-порталах:

«Публікація актів буде не просто на веб-сторінці, як текст на якомусь новинному виданні. Буде публікуватись документ з накладеним електронно-цифровим підписом (ЕЦП) з міткою часу.

По-перше, ЕЦП дає гарантію, що цей документ неможливо змінити. Якщо хоча б одна літера змінюється — це легко побачити.

По-друге, всі бачать час накладання ЕЦП на файл. Цей час синхронізується з центральними серверами АЦСК. Тобто варіант, коли текст змінюється і потім на нього накладається новий ЕЦП, теж неможливий».

Міністр додав, що змінити час підпису практично не можливо: «Якби в Україні можна було маніпулювати ЕЦП, ми б з вами мали набагато більші проблеми…»

Пан Дубілет також заспокоїв тих, хто надає перевагу паперовим виданням, адже все одно кожен прийнятий акт буде розсилатися у паперовому вигляді у ключові архіви.

Чи безпечно скасовувати публікації законів у друкованих виданнях: роз’яснює Міністр КМУ Подарунковий доступ до всіх випусків журналу «Кадровик-01» ➤ Активувати!

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
49

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16342

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126411

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді