23 жовтня допис Міністра КМУ Дмитра Дубілета про новий законопроєкт викликав шквал коментарів у соціальній мережі. Сьогодні пан Дубілет намагається заспокоїти українців та довести безпечність нововведень.
Вчора «Техноуряд» подав до ВРУ законопроєкт, згідно з яким закони та інші акти будуть публікувати на офіційних сайтах, а не у паперових виданнях «Голос України» та «Урядовий Кур'єр».

УВАГА! Перенесення робочих днів у січні 2020
Реакція українців була не однозначною. Особливе занепокоєння викликала можливість підміни текстів на сайтах. Тож Дмитро Дубілет у Facebook спростовує можливість такого сценарію та роз’яснює алгоритм захисту публікацій на інтернет-порталах:
«Публікація актів буде не просто на веб-сторінці, як текст на якомусь новинному виданні. Буде публікуватись документ з накладеним електронно-цифровим підписом (ЕЦП) з міткою часу.
По-перше, ЕЦП дає гарантію, що цей документ неможливо змінити. Якщо хоча б одна літера змінюється — це легко побачити.
По-друге, всі бачать час накладання ЕЦП на файл. Цей час синхронізується з центральними серверами АЦСК. Тобто варіант, коли текст змінюється і потім на нього накладається новий ЕЦП, теж неможливий».
Міністр додав, що змінити час підпису практично не можливо: «Якби в Україні можна було маніпулювати ЕЦП, ми б з вами мали набагато більші проблеми…»
Пан Дубілет також заспокоїв тих, хто надає перевагу паперовим виданням, адже все одно кожен прийнятий акт буде розсилатися у паперовому вигляді у ключові архіви.
Подарунковий доступ до всіх випусків журналу «Кадровик-01» ➤ Активувати!
Витяг з наказу чи розпорядження виготовляємо, якщо немає необхідності виготовляти копію.
Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.