Зміни до Закону "Про запобігання корупції": розширили коло близьких осіб декларантів та звузили повноваження НАЗК

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Кого відтепер вважатиме «членами сім’ї» декларантів, чи можна внести виправлення в декларацію, хто має право скласти адмінпротокол та інші тонкощі змін роз’яснило Управління Держпраці у Кіровоградській області.

18.10.2019 набрали чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-ІХ.

Зміни до Закону

Зокрема, зміни до Закону України «Про запобігання корупції» виділили дві групи членів сім’ї декларанта:

  • особа, яка перебуває у шлюбі з декларантом та його діти, незалежно від спільного проживання;
  • будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Членами сім’ї суб’єкта декларування відтепер вважають також його неповнолітніх дітей незалежно від спільного проживання.

Що кадровик має зробити у листопаді 2019 ➤

Управління Держпраці роз’яснило, за якими критеріями оцінюють саме «спільне проживання» — це наявність чи відсутність законних шлюбних відносин; характер відносин між особами; наявність у кожної з них власного чи орендованого житла; тривалість і безперервність відносин.

Ознаками «спільного побуту» є участь в утриманні спільного житла, у виконанні домашніх робіт, у комунікації з надавачами комунальних послуг тощо.

«Взаємні права та обов’язки» характеризують наявність шлюбних відносин в минулому, майно, набуте за час спільного проживання, спільних або всиновлених чи прийнятих на виховання дітей.

Самі декларанти або їх близькі особи у 15-денний строк мають добровільно усунути обставини, які порушують вимоги Закону України «Про запобігання корупції». Неможливість усунення цих обставин погрожує суб’єкту декларування або близькій особі примусовим переведенням або звільненням з посади.

Зміни дозволяють також подати виправлену декларацію упродовж семи днів після її першого подання. Але виправлення внести можна не більше трьох разів.

Крім того, внесеними змінами уповноваженим особам НАЗК надано право складати адміністративні протоколи лише стосовно осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Повідомлення про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, стосовно інших осіб мають направляти до Національної поліції України.

Під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються особи, зазначені у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Штрафи 2022

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5182

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60077

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
82

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8549

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103869

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді