Зміни до Закону "Про запобігання корупції": розширили коло близьких осіб декларантів та звузили повноваження НАЗК

Кого відтепер вважатиме «членами сім’ї» декларантів, чи можна внести виправлення в декларацію, хто має право скласти адмінпротокол та інші тонкощі змін роз’яснило Управління Держпраці у Кіровоградській області.

18.10.2019 набрали чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-ІХ.

Зміни до Закону

Зокрема, зміни до Закону України «Про запобігання корупції» виділили дві групи членів сім’ї декларанта:

  • особа, яка перебуває у шлюбі з декларантом та його діти, незалежно від спільного проживання;
  • будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Членами сім’ї суб’єкта декларування відтепер вважають також його неповнолітніх дітей незалежно від спільного проживання.

Що кадровик має зробити у листопаді 2019 ➤

Управління Держпраці роз’яснило, за якими критеріями оцінюють саме «спільне проживання» — це наявність чи відсутність законних шлюбних відносин; характер відносин між особами; наявність у кожної з них власного чи орендованого житла; тривалість і безперервність відносин.

Ознаками «спільного побуту» є участь в утриманні спільного житла, у виконанні домашніх робіт, у комунікації з надавачами комунальних послуг тощо.

«Взаємні права та обов’язки» характеризують наявність шлюбних відносин в минулому, майно, набуте за час спільного проживання, спільних або всиновлених чи прийнятих на виховання дітей.

Самі декларанти або їх близькі особи у 15-денний строк мають добровільно усунути обставини, які порушують вимоги Закону України «Про запобігання корупції». Неможливість усунення цих обставин погрожує суб’єкту декларування або близькій особі примусовим переведенням або звільненням з посади.

Зміни дозволяють також подати виправлену декларацію упродовж семи днів після її першого подання. Але виправлення внести можна не більше трьох разів.

Крім того, внесеними змінами уповноваженим особам НАЗК надано право складати адміністративні протоколи лише стосовно осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Повідомлення про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, стосовно інших осіб мають направляти до Національної поліції України.

Під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються особи, зазначені у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Штрафи 2022

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5489

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41188

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19229

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді