Зміни до Закону "Про запобігання корупції": розширили коло близьких осіб декларантів та звузили повноваження НАЗК

Кого відтепер вважатиме «членами сім’ї» декларантів, чи можна внести виправлення в декларацію, хто має право скласти адмінпротокол та інші тонкощі змін роз’яснило Управління Держпраці у Кіровоградській області.

18.10.2019 набрали чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-ІХ.

Зміни до Закону

Зокрема, зміни до Закону України «Про запобігання корупції» виділили дві групи членів сім’ї декларанта:

  • особа, яка перебуває у шлюбі з декларантом та його діти, незалежно від спільного проживання;
  • будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Членами сім’ї суб’єкта декларування відтепер вважають також його неповнолітніх дітей незалежно від спільного проживання.

Що кадровик має зробити у листопаді 2019 ➤

Управління Держпраці роз’яснило, за якими критеріями оцінюють саме «спільне проживання» — це наявність чи відсутність законних шлюбних відносин; характер відносин між особами; наявність у кожної з них власного чи орендованого житла; тривалість і безперервність відносин.

Ознаками «спільного побуту» є участь в утриманні спільного житла, у виконанні домашніх робіт, у комунікації з надавачами комунальних послуг тощо.

«Взаємні права та обов’язки» характеризують наявність шлюбних відносин в минулому, майно, набуте за час спільного проживання, спільних або всиновлених чи прийнятих на виховання дітей.

Самі декларанти або їх близькі особи у 15-денний строк мають добровільно усунути обставини, які порушують вимоги Закону України «Про запобігання корупції». Неможливість усунення цих обставин погрожує суб’єкту декларування або близькій особі примусовим переведенням або звільненням з посади.

Зміни дозволяють також подати виправлену декларацію упродовж семи днів після її першого подання. Але виправлення внести можна не більше трьох разів.

Крім того, внесеними змінами уповноваженим особам НАЗК надано право складати адміністративні протоколи лише стосовно осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Повідомлення про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, стосовно інших осіб мають направляти до Національної поліції України.

Під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються особи, зазначені у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Штрафи 2022

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273034

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197178

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді