Роз’яснення Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Запис до трудової книжки про атестацію робочих місць за умовами праці
Атестацію робочих місць за умовами праці проводять відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442).
Позачергову атестацію робочих місць проводять у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці (ч. 3 п. 4 Порядку № 442).
Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений постановою КМУ від 18.11.2005 № 383, також передбачає проведення позачергової атестації робочих місць у разі докорінної зміни умов і характеру праці. Однак, наказує атестувати робочі місця позачергово і у разі реорганізації установи із визначенням правонаступника.
Висновок Головного управління Держпраці — після реорганізації закладу її правонаступник має провести позачергову атестацію робочих місць.
За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області
«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
Надання відпустки оформлюють наказом.
Наказ про відпустку може бути оформлений за типовою формою № П-3 або за формою, відмінною від типової. Умова — збереження усіх основних показників, передбачених типовою формою, та дотримання вимог щодо оформлення організаційно-розпорядчих документів, визначених Національним стандартом України ДСТУ 4163:2020. У матеріалі актуальні зразки наказів про відпустку
Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо ідеї, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2025 році
Роботодавець повинен роз’яснити працівнику його права і обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами (ст. 29 КЗпП). Як це зробити? Скеровує інший нормативний акт: обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють в посадових та робочих інструкціях. Вас можуть притягнути до відповідальності за їх відсутність. Адже суд кваліфікує це як порушення законодавства про працю.
Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?