Федерація професійних спілок України в листі від 16.10.2015 № 05/01-15/1270 просить не допускати скорочення на 3% кількості штатних посад працівників бюджетної сфери
Федерація професійних спілок України в листі від 16.10.2015 № 05/01-15/1270 просить не допускати скорочення на 3% кількості штатних посад працівників бюджетної сфери.
Зокрема, у листі йдеться про заплановані Урядом заходи економії (доручення Прем’єр-міністра № від 03.09.2015 36574/0/1-15), що передбачають скорочення посад бюджетників та скорочення/реорганізацію закладів, збільшення навантаження, скорочення витрат на надбавки працівникам тощо. Відповідні доручення уже розіслано обласним та Київській міській державним адміністраціям.
Такі скорочення призведуть до появи 200 тисяч безробітних та збільшення навантаження на працівників, які залишаться працювати в сферах освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери.
Окрім того, у ФПУ наголошують, що це порушує норми законів України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV та «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III, відповідно до яких штатні розписи загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів встановлюються на підставі Типових штатних нормативів.
Згідно з Законом України «Про загальну середню освіту» Державний стандарт загальної середньої освіти затверджується Урядом і переглядається не рідше одного разу на 10 років. Зміна змісту і обсягу Державного стандарту загальної середньої освіти іншими органами виконавчої влади не допускається.
Підготувала Марина Маслюк,
головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «Експертус Кадри»,
провідний редактор порталу prokadry.com.ua
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.