Індексація грошових доходів, як і заробітна плата, є державною соціальною гарантією відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» .

Чек-ліст обов’язкових документів ФОП
За вчинення порушення в частині недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, 15 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Львівській області на фізичну особу — підприємця накладено штраф у розмірі 148 920 грн.
Зокрема, підприємець порушив вимоги ч.6 ст. 95 КЗпП та ст. 33 Закону України «Про оплату праці». ФОП не провів індексацію грошових доходів.
Фізична особа — підприємець марно намагався довести протиправність дій Головного управління та скасувати постанову про накладення штрафу у двох судах.
Отже, штраф за невиплату працівникам передбачених законодавством гарантій в оплаті праці роботодавцю доведеться сплатити.
➤➤ Дізнайтеся, як захистити підприємство, коли вважаєте, що порушення немає, а інспектор накладає штраф
Головне Управління Держпраці у Львівській області наголошує, що відповідно до вимог частини 6 статті 95 КЗпП України — заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.
За інформацією Державної служби України з питань праці
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.