Роботодавцям не доведеться відраховувати кошти профспілкам

ВРУ зареєстровала законопроект, що звужує діяльність профспілок. Новий законопроект обмежує діяльність профспілки на підприємстві.

Роботодавцям не доведеться відраховувати кошти профспілкам

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» зареєстрували на сайті ВРУ 27.12.2019 за № 2681. Депутати-ініціатори цього законопроекту вважають правове регулювання діяльності профспілок застарілим та пропонують внести зміни до КЗпП та Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Як зміниться кадрова робота у 2020 році

Зокрема, обов’язком профспілкової організації стане створювати контрольну комісію, що контролюватиме діяльність самої профспілки.

Зміни пропонують обмежити контроль профспілки стосовно порушення роботодавцем законодавства про працю, а також скасувати обов’язок роботодавця створювати умови для роботи профспілки, відраховувати кошти для організації на культурно-масової, фізкультурної та оздоровчої роботи.

У разі затримки зарплати профспілка буде позбавлена права вимагати банківську інформацію про наявність коштів на рахунках. Члени профспілкових комітетів для профспілкового навчання матимуть лише три дні безоплатної додаткової відпустки тощо.

Перелік документів, які складають за участі профспілки

Наразі профспілки активно співпрацюють з роботодавцями щодо поліпшення умов праці та захищають права працівників у вирішенні трудових спорів без судових проваджень. Ініціатори законопроекту вважають, що сучасні працівники можуть самостійно відстоювати свої права в судах.

Тож, чи зможуть профспілки відстояти свої права?

Галина Бєлікова

редактор-експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16339

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126367

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45632

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді