ВРУ зареєстровала законопроект, що звужує діяльність профспілок. Новий законопроект обмежує діяльність профспілки на підприємстві.
Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» зареєстрували на сайті ВРУ 27.12.2019 за № 2681. Депутати-ініціатори цього законопроекту вважають правове регулювання діяльності профспілок застарілим та пропонують внести зміни до КЗпП та Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
Як зміниться кадрова робота у 2020 році
Зокрема, обов’язком профспілкової організації стане створювати контрольну комісію, що контролюватиме діяльність самої профспілки.
Зміни пропонують обмежити контроль профспілки стосовно порушення роботодавцем законодавства про працю, а також скасувати обов’язок роботодавця створювати умови для роботи профспілки, відраховувати кошти для організації на культурно-масової, фізкультурної та оздоровчої роботи.
У разі затримки зарплати профспілка буде позбавлена права вимагати банківську інформацію про наявність коштів на рахунках. Члени профспілкових комітетів для профспілкового навчання матимуть лише три дні безоплатної додаткової відпустки тощо.
Наразі профспілки активно співпрацюють з роботодавцями щодо поліпшення умов праці та захищають права працівників у вирішенні трудових спорів без судових проваджень. Ініціатори законопроекту вважають, що сучасні працівники можуть самостійно відстоювати свої права в судах.
Тож, чи зможуть профспілки відстояти свої права?
Галина Бєлікова
редактор-експерт Експертус Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.