ВРУ зареєстровала законопроект, що звужує діяльність профспілок. Новий законопроект обмежує діяльність профспілки на підприємстві.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» зареєстрували на сайті ВРУ 27.12.2019 за № 2681. Депутати-ініціатори цього законопроекту вважають правове регулювання діяльності профспілок застарілим та пропонують внести зміни до КЗпП та Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
Як зміниться кадрова робота у 2020 році
Зокрема, обов’язком профспілкової організації стане створювати контрольну комісію, що контролюватиме діяльність самої профспілки.
Зміни пропонують обмежити контроль профспілки стосовно порушення роботодавцем законодавства про працю, а також скасувати обов’язок роботодавця створювати умови для роботи профспілки, відраховувати кошти для організації на культурно-масової, фізкультурної та оздоровчої роботи.
У разі затримки зарплати профспілка буде позбавлена права вимагати банківську інформацію про наявність коштів на рахунках. Члени профспілкових комітетів для профспілкового навчання матимуть лише три дні безоплатної додаткової відпустки тощо.
Наразі профспілки активно співпрацюють з роботодавцями щодо поліпшення умов праці та захищають права працівників у вирішенні трудових спорів без судових проваджень. Ініціатори законопроекту вважають, що сучасні працівники можуть самостійно відстоювати свої права в судах.
Тож, чи зможуть профспілки відстояти свої права?
Галина Бєлікова
редактор-експерт Експертус Кадри
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?