У листопаді 2016 року Управління Держпраці у Рівненській області виявило на підприємстві порушення статті 107 КЗпП — працівникам товариства не проводилася оплата за роботу у святкові і неробочі дні у подвійному розмірі.
Заява працівника про оплату роботи у вихідний день
Відповідно, суб’єкту господарювання було надано припис на усунення виявлених порушень та винесено постанову про накладення штрафу за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці у розмірі 87 000 грн.
Роботодавець не погодився з постановою та звернувся з оскарженням до суду. Суди першої й апеляційної інстанцій скасували постанову Держпраці, припис, а відповідно — і штраф.
Управління Держпраці, переконане у правомірності своїх дій, у 2017 році звернулося до Вищого адміністративного суду України.
Лише у 2019 році Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду постановою від 24.07.2019 скасував рішення судів попередніх інстанцій та повернув справу на новий розгляд до Рівненського окружного адміністративного суду.
5 листопада 2019 року суд став на бік Управління та визнав постанову про накладення штрафу правомірною. Відтак, роботодавець має сплатити до Держбюджету штраф 87 000 грн.
Хто працюватиме за «шестиденкою», якщо Рада прийме урядовий проєкт Закону «Про працю»
Роз’яснення завідувачки сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Рівненській області Інни Кокіль:
У разі залучення до роботи у святковий чи неробочий день працівників, які одержують місячний оклад, така робота оплачується у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад. Але лише за умови, що ця робота проводилася з перевищенням місячної норми робочого часу.
У разі виконання працівниками роботи у святковий чи неробочий день, однак, у межах місячної норми робочого часу, інший день відпочинку не надається, оскільки це спричинить зменшення встановленої їм норми робочого часу.
За інформацією Державної служби України з питань праці